No 25. jūlija, otrdien,  plkst. 11:00 Latvijas Bankas monētu iegādes vietnē www.e-monetas.lv piedāvājam kolekcijas monētu komplektu “Visuma atspulgs monētās”. 

Komplektā “Visuma atspulgs monētās” iekļautas divas sudraba kolekcijas monētas: “Vecais Stenders“, kurā atspoguļota Zemes griešanās ap savu asi un ap Sauli – heliocentrisma koncepcija veidā, kā to šis 18. gs. Apgaismības laikmeta darbinieks skaidroja latviešu zemniekiem, un “Zeme“, kuras centrā no neierasta skatpunkta vērojamais Zemes atveids norāda uz tās neaizstājamo nozīmību un Visuma bezgalību.

Monētu komplekts Visuma atspulgs monētas
Monētu komplekts Visuma atspulgs monētas

Komplekts būs pieejams iegādei tikai Latvijas Bankas monētu iegādes vietnē www.e-monetas.lv . Tirdzniecība kasēs nav paredzēta. Komplektu skaits ierobežots (300 eksemplāru). 

Komplekta cena: 115 eiro. 

Iegādes limits: trīs komplekti vienas iegādes sesijas laikā. Tas nozīme, kā pirkumu var veikt vairākas reizes, bet viena pirkuma laikā iegādāties līdz 3 monētām.

Uzziniet, kā iepirkties www.e-monetas.lv, šeit: https://www.e-monetas.lv/ka-iepirkties . Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67 022 722 vai rakstot uz e-pasta adresi monetas@bank.lv .

Latvijas Banku sudraba kolekcijas 5 eiro monēta Vecais Stenders tika izlaista 2014. gada un tā joprojām ir pieejama Latvijas Banku kasēs. Kopēja tirāža – 10 000 monētas. Es pieļauju, kā monēta Vecais Stenders ir viena no nepopulārākam (iespējams pat visnepopulārākā) Latvijas Banku kolekcijas monētām ar tik lielu tirāžu. Kaut arī Vecais Stenders sākumcena Latvijas Banku kasēs bija 41.07 eiro, to ar laiku savizināja līdz 32.00 EUR.

Caurspīdīgu inovatīva dizaina kolekcijas monēta ar sudraba detaļām “Zeme” tika izlaista 2016. gada beigās. Kopēja tirāža – 5 000 monētas. Monētu dizaina un materiālu dēļ tas izgatavošana izmaksa krietni vairāk salīdzinājuma ar parastas viena materiāla kolekcijas monētām. Neskatoties uz monētas lielu cenu – 85.00 EUR –  tā vairs nav pieejama Latvijas Banku kasēs. Monēta tika izlaista divas tirāžu daļas un katra no tam beidzas dažu dienu laikā. Otrreizējā tirgu monēta nav īpaši populāra un šobrīd to diezgan viegli iegadāties par 100 eiro, kas ir tikai 15 eiro vairāk no monētu sākumcenas.

Ja skatīties pēc šī brīža cenām, tad divu monētu atsevišķa iegāde izmaksas 132 – 137 EUR.

Jauns monētu komplekts “Visuma atspulgs monētās” izskatās labi. Man īpaši patīk monētu kārbiņas vāka izpildījums. Pagaidām ir pieejams tikai viens komplekta attēls un man liekas, kā kastīte ir uztaisīta no parasta kartona. Kas no pirmā skatiena izskatās ļoti lēti. Ja pat kvalitātes ziņa, komplekta kārbiņa būs līdzīga Jaņa Rozentāla iepakojumam (kārbiņai), man daudz vairāk patika iepriekšējas komplektu monētu kārbiņas.

Jebkura gadījuma ir labi, kā Latvijas Banka izlaiž šādu komplektu – tas var būs laba dāvana.

Atgādinu, kā šogad Latvija Banka plāno izlaist vel vienu kolekcijas monētu komplektu – “Pasaku monētas”. Tajā tiks iekļautas visas trīs Pasaku monētas: “Pasaku monēta I, Pieci kaķi”“Pasaku monēta II, Eža kažociņš” unPasaku monēta III, Vecīša cimdiņš“.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu