Turpinot veidot Latvijas kultūras, vēstures, filozofisko un vispārcilvēcisko vērtību mūsdienīgu interpretāciju, Latvijas Banka aicina izstrādāt priekšlikumus sižeta, dizaina vai tehniskā izpildījuma ziņā īpašai kolekcijas monētai, ko paredzēts izlaist 2021. gada nogalē. Šī monēta būs veltīta izziņas impulsa tēmai – vēlmei izzināt, saprast, izpētīt un izdomāt.


Papildināts 15/04/2021: Monētu autors ir Krišs Salmanis, kurš ir veidojis grafiskais dizainu jubilejas monētai “Karlis Zale”. Impulsa tēmas monētu dizains tika izvēlēts atklātā konkursā, kurā tika iesniegti ap 90 darbi. (Avots)


Zinātkāre, tieksme zināt, vēlme saprast, izpētīt un izdomāt – tas ir pamatimpulss un
dziņa, ka neļauj snaust mierā. Tur aiz debess malas ir vēl kaut kas, un tas ir jāizzina!
Vēlme izzināt ir raksturīga cilvēka dabai. Tieksme zināt ir arī drosme iet ārpus ierastās vides, drosme nebaidīties. Tā ir jaunlatviešu drosme aicinājumā izglītoties un izzināt. Katrs jautājums, kas uzdots un atbildēts, katrs jaunais atklājums ir solis nebeidzamajā izziņas ceļā. Ejot šo ceļu ar neatlaidību, pacietību un drosmi, var nonākt vietā, kur vēl neviens nav bijis, un atklāt ko patiesi jaunu ne tikai sev, bet arī visiem citiem. Tādi neatlaidīgi izzinātāji un izdibinātāji vairo tautas gara bagātību.

Konkursā aicināti piedalīties mākslinieki un mākslas studenti, līdz 2020. gada 2. februārim iesniedzot savus atbilstoši konkursa noteikumiem sagatavotos darbus. Konkursa dalībniekiem jāiesniedz monētas dizaina priekšlikums – sižets un grafiskais risinājums.

Darbus vērtēs Latvijas Bankas monētu dizaina komisija, kurā darbojas mākslas, dizaina un zinātnes eksperti un Latvijas Bankas pārstāvji. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirta vienreizēja prēmija: 1. vietas ieguvējam – 2500 eiro, 2. vietas ieguvējam – 1500 eiro un 3. vietas ieguvējam – 1000 eiro.

Konkursa nolikums pieejams Latvijas Bankas interneta vietnē, tur līdz 2020. gada 10. martam tiks publiskoti arī konkursa rezultāti.

Monētu paredzēts izgatavot no sudraba; iespējami dažādi apdares risinājumi (atsevišķu monētas elementu apzeltīšana, krāsu apdruka, dažādas intensitātes matējums).

Plašāka informācija par Latvijas Bankas kolekcijas monētām pieejama šeit: https://monetas.bank.lv/monetas.

Ja rodas jautājumi vai neskaidrības, lūdzam zvanīt (tālr. +371 67022722) vai nosūtīt jautājumu uz e-pasta adresi monetas@bank.lv.

Līdzīgi atklāti konkursi rīkoti arī iepriekš. Piemēram, 2018. gada 22. maijā Latvijas Banka izlaida šāda konkursa ietvaros tapušu kolekcijas monētu “Medus monēta” (grafiskā dizaina autors Artūrs Analts). Šī monēta tika atzīta par Gada monētu prestižākajā pasaules monētu konkursā Coin of the Year Awards. Arī iepriekšējo šādu konkursu rezultātā tapušas interesantas un starptautisko atzinību guvušas monētas – monēta “Zeme (grafiskā dizaina autors Mārcis Kalniņš), “Millenium” programmas monēta “Poga” (grafiskā dizaina autors Gunārs Cīlītis) un monēta 365 (grafiskā dizaina autors Paulis Liepa).

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
AVOTSLatvijas Banka
Iepriekšējais raksts5 euro “Personiskā brīvība” tiks izlasta 11. decembrī
Nākamais raksts2021. gadā Latvijas Banka plāno izlaist 1/25 unces zelta monētu “Atslēdziņa”
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit