Latvijas Banku Baltijas valstu simtgadei veltīto 2 eiro monētu kals Lietuvā. No konkursa nolikuma kļuva zināms, kā Latvijas monētu varianta kopēja tirāža būs 512 000 monētas:

  • Apgrozības monētu kaluma kvalitātē – 500 000 monētas;
  • Brilliant Uncirculated (BU) kaluma kvalitātē, iesaiņotas individuālā suvenīriesaiņojumā – 5 000 monētas; 
  • Brilliant Uncirculated (BU) kaluma kvalitātē apgrozības monētu komplekta suvenīriesaiņojumā – 7 000 monētas. 

Baltijas valstu simtgadei veltītas 2 eiro piemiņas monēta, ir Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopēja 2 eiro piemiņas monēta, kuru dizainu izvelējas sabiedriskajā balsojuma internetā. Monētu plāno izlaist 2018. gadā.

Sabiedrības vērtējumam bija nodoti seši dizaina piedāvājumi (pa diviem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas), kurus varēja apskatīt un par izraudzīto dizainu nobalsot interneta vietnē www.baltijasmoneta.eu.

Kopīgajā Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītajā 2 eiro piemiņas monētā pārtaps Lietuvas dizainera Justa Petruļa darbs – simboliska bize, kurā savijas triju Baltijas māsu liktenis. Šis dizains saņēmis lielāko balsu skaitu sabiedrības aptaujā.

2 euro 100TH ANNIVERSARY OF THE BALTIC STATES
Monēta Nr. 02 Baltijas valstu sapītā bizē Saplūst kopējais stāsts. Vienota pagātne, šodiena, rītdiena – Baltijas māsu simtgade klāt!

Justa Petruļa darbs simbolizē Baltijas valstu kopīgo pagātni, tagadni un nākotni, kas savijas vienā bizē. Autors savu darbu apraksta ar četrrindi:

Baltijas valstu sapītā bizē 
Saplūst kopējais stāsts. 
Vienota pagātne, šodiena, rītdiena – 
Baltijas māsu simtgade klāt!

Iepriekš jau tika rakstīts, kā dizaina variantus Latvijas Bankai piedāvāja 6 mākslinieki no Latvijas. No tiem tika izvelēti divi darbi, kuri piedalījās interneta balsojumam. Šos variantus izstrādāja Krišs Salmanis un Rūta un Artis Brieži:

2 euro 100TH ANNIVERSARY OF THE BALTIC STATES
Monēta Nr. 03 Saules mūžu Baltijai! Autors: Krišs Salmanis
2 euro 100TH ANNIVERSARY OF THE BALTIC STATES
Monēta Nr. 06 Trīs Baltijas valstis – trīs Gaismas koka zari, kas stiprs un spēcīgs aug Baltijas jūras krastā. Koks kā simbols Baltijas tautu sīkstumam, spēkam un gribai. Gaisma kā Saule – sargātāja, sildītāja, gaismas nesēja. Mūsu saknes ir dziļas un mūsu zari turpina lapot pretim saulei! Autors: Rūta un Artis Brieži

Balsojumā piedalījās 14 302 cilvēki no visas pasaules (vienīgais kontinents, no kura netika saņemtas balsis, bija Antarktīda), bet galvenokārt no Baltijas valstīm (93% no balsotājiem). Par jaunā lietuviešu dizainera Justa Petruļa darbu kopumā tika nodotas 4 277 balsis; viņam tā būs debija monētu mākslā.

Latvijas Banka turpina īpaša dizaina apgrozības monētu kalšanas tradīciju Latvijā. Ikvienai eiro zonas valstij ir tiesības katru gadu emitēt divas īpaša dizaina 2 eiro apgrozības monētas jeb piemiņas monētas, kā arī vēl vienu piemiņas monētu kalt vairāku eiro zonas valstu kopīgas programmas ietvaros, ja tāda tiek organizēta.

Līdz šim katras Latvijas Banku 2 eiro piemiņa monētas tirāža bija aptuveni 1 000 000 monētas. Kopš 2014. gada tika izlaistas astoņas Latvijas 2 eiro piemiņas monētas (tajā skaitā viena kopēja dizains 2 eiro piemiņas monēta).

Pagaidām ir zināms kā 2018. gada vel tiks izlaista Latvijas 2 eiro piemiņas monēta “Zemgale”. Tā būs pēdējā no monētam 2 eiro piemiņas monētu sērijā veltītai Latvijas kulturvesturiskajiem reģioniem. Kopā tiek plānotas četras monētas: VidzemeKurzeme, Latgale un Zemgale. Pirmā monēta – 2 eiro “Vidzeme” – tika izlaistā 2016. gadā. Monētas veltītas Latgalei un Kurzemei tiks izlaistas 2017. gadā.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
AVOTSIepirkumu uzraudzības birojs
Iepriekšējais rakstsSanmarīno 2 eiro monēta “Starptautiskais ilgtspējīga tūrisma gads”
Nākamais raksts“Zelta saktas. Pakavsakta” tiks izlaista augusta beigās vai septembra sākumā
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit