Svarīgi. Atjaunots 06.05.2020: informācija par personiskās brīvības tēmai veltīto monētu vairs nav aktuāla. Izsludināts jauns publisko iepirkumu konkurss un no tā nolikumā pieejamas informācijas, kļuva zināms kā monēta rutēnija pārklājumu nomainīs apdrukā melnā krāsā ar UV drukas tehnoloģiju. Lasīt vairāk ->

Latvijas Banku sudraba kolekcijas monēta veltīta personiskās brīvības tēmai būs ar diviem atšķirīgas intensitātes matējumiem monētas aversā un reversā un ar atsevišķu detaļu apzeltījumu un rutēnija pārklājumu aversā un reversā atbilstoši grafiskā dizaina projektam. Maksimāla tirāža 4 000 monētas.  Monētu plānots izlaist 2020. gadā.

Līdz šim Latvijas Banka jau izlaida daļēji (Kurzemes baroks) vai pilnīgi (Medus monēta) apzeltītas kolekcijas monētas.  Savukārt tāds materiāls kā rutēnijs Latvijas Banku monētas tiks izmantots pirmo reizi. 

Rutēnijs ir ķīmiskais elements ar simbolu Ru un atomskaitli 44. Tas ir platīna grupas metāls un ir sastopams kā piemaisījums platīna rūdām. Rutēnijs pirms izmantošanas ir ķīmiski jāapstrādā. Izmanto juvelierizstrādājumos un elektronikā (aizsargājoši un dekoratīvi pārklājumi, supravadītāji, elektrodi). Sakausējumos ar platīnu tiek iegūts materiāls, kuram ir palielināta cietība. 

Rutēnijs
Rutēnijs 

Monētu tehniska specifikācija

  • Nominālvērtība: 5.00 euro
  • Dārgmetāla sastāvs: Ag .925
  • Forma: apaļa
  • Izmērs: 35 mm
  • Svars: 22 g.
  • Josta: gluda, ar uzrakstu

Kaluma kvalitāte: proof, ar diviem atšķirīgas intensitātes matējumiem MONĒTAS aversā un reversā un ar atsevišķu detaļu apzeltījumu un rutēnija pārklājumu MONĒTAS aversā un reversā atbilstoši grafiskā dizaina projektam.

Tirāžas minimālais apjoms: 3000 eksemplāru

Tirāžās maksimālais apjoms: 4000 eksemplāru

Latvijas Banku monētu programma 2020

Latvijas Banku pilsētvides ekoloģijas tēmai veltīta monēta ir otra kolekcijas monēta par kuras tapšanu 2020. gada mums ir zināms. 

Šogād Latvijas Banka plāno izlaist piecas kolekcijas monētas, kā arī vienu 2 eiro piemiņas monētu un vienu apgrozības monētu komplektu.

Kolekcijas monētas būs veltītas šādām Latvijai nozīmīgām tēmām:

Informācija par piekto kolekcijas monētu tiks sniegta vēlāk.

Drīzumā plānots izlaist 2 eiro piemiņas monētu “Latgales keramika” un apgrozības monētu komplektu, kas veltīts Latgales podniecībai.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu