Latvijas Bankā otrdienas rītā ir liela iedzīvotāju interese par divu eiro piemiņas monētu “Uzlecošā saule”, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

“Šorīt Latvijas Bankas kasēs ir vērojama lielāka rosība nekā ikdienā – interese par īpašā dizaina divu eiro piemiņas monētu “Uzlecošā saule”🌅 ir liela, un rindās kasu atvēršanas brīdī gaidīja vairāki simti cilvēku, līdz ar to savu kārtu monētu apmaiņai var nākties gaidīt pat vairākas stundas,” sacīja Silakalns.

Vienlaikus viņš prognozēja, ka pēcpusdienā rindas varētu mazināties.

Latvijas Banku interneta vietnē e-monetas.lv 🔗 2 eiro piemiņas monēta “Uzlecošā saule” suvenīriesaiņojumā iegādei vairs nav pieejama.

Papildināts 16:30: Latvijas Banka uzrakstīja sava twitterī: “Interese par 2€ piemiņas monētu “Uzlecošā saule” ir milzīga. Visas apmaiņai paredzētās apgrozības monētas, kas bija mūsu kasēs, ir apmainītas. <…> Liela daļa šo monētu apgrozībā nonāks kā parastā nauda – arī ar komercbanku starpniecību. Aicinām uzvaicāt savā bankā! ” (Avots: 1 un 2)

2 eiro monēta "Uzlecošā saule" suvenīriesaiņojumā
2 eiro monēta “Uzlecošā saule” suvenīriesaiņojumā

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas Banka otrdien laidusi apgrozībā Latvijas ģerboņa rašanās vēsturei veltītu divu eiro piemiņas monētu “Uzlecošā saule”. Izlaižot šo monētu, godināts arī mākslinieka Anša Cīruļa (1883–1942) mākslinieciskais devums, kas iekļauts Latvijas kultūras kanonā.

“Latvijas valsts rašanās laikā uzlecošas saules motīvs bija iecienīts – jaunas valsts tapšana tika salīdzināta ar saules parādīšanos pie debesīm. Ar mākslinieka Ivara Drulles palīdzību piemiņas monētā “Uzlecošā saule” pārdzimis mākslinieka Anša Cīruļa radītais saules motīvs, kas kalpoja kā pirmsākums vienam no Latvijas valsts ģerboņa pamatelementiem,” pauda Latvijas Bankā.

Vairāk par monētas dizaina tapšanu var uzzināt intervijā ar monētas dizaina autoru Ivaru Drulle 🔗.

Par 2 euro “Uzlecošā saula” monētas tirāžu un iegādes iespējam lasie ŠEIT 🔗.

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu