2018. gada kolekcijas monētas “Mana Latvija” tirāža būs 4 000 monētas

0
1837
mana latvija monēta saules mūza latvijai

No Latvijas Banku konkursa nolikuma “Par kolekcijas monētas “Mana Latvija” izgatavošanu un piegādi” kļuva zināmi sudraba kolekcijas monētas “Mana Latvija” tehniskie parametri un tirāža.

Sudraba kolekcijas monēta “Mana Latvija” ar 3 krāsu uzdruku monētas reversā tiks izlaista 2018. gadā. Monētas kopēja tirāža – 4000 eksemplāri.

KOLEKCIJAS MONĒTAS “MANA LATVIJA” TEHNISKĀ SPECIFIKĀCIJA

Nominālvērtība: 5.00 euro

Dārgmetāla sastāvs: Ag .925

Forma: apaļa

Diametrs: 38.61 mm

Svars: 31.47 g

Josta: gluda ar uzrakstu

Kaluma kvalitāte: proof, ar 3 krāsu uzdruku MONĒTAS reversā

Iesaiņojums: atbilstoša izmēra akrila kapsulās

Tirāža: 4 000 eksemplāru

Par zimējuma konkursu “Mana Latvija”

Lai veicinātu bērnu radošumu un zināšanas par Latvijas Republikas vēstures norisēm un mūsdienām, kā arī lai atzīmētu Latvijas Republikas 100 gadu jubileju, 2016. gadā beigās Latvijas Banka izsludina bērnu zīmējumu konkursu kolekcijas monētas “Mana Latvija” dizaina (grafiskā risinājuma) izstrādei.

Konkursa dalībniekus aicinājām zīmēt monētu kā dāvanu Latvijai 100 gadu jubilejā un atspoguļot tajā savu individuālo Latvijas un Latvijas valsts redzējumu visplašākajā izpratnē. Monētas otrā pusē tiks attēlots Latvijas Republikas lielais valsts ģerbonis.

Konkursā tika iesniegts rekordliels darbu skaits. Tajā piedalījās 6 742 bērni ar vairāk nekā 10 000 zīmējumu. Darbus vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija.

Monēta Mana Latvija

Monēta pārtaps Grobiņas novadā dzīvojošās desmit gadu vecās Elizabetes Kanderes darbs, kurā attēlota smaidoša saulīte un uzraksts “Saules mūžu Latvijai!”. 

mana latvija monēta saules mūza latvijai

Ar pilnu konkursa godalgoto darbu autoru sarakstu un to darbiem var iepazīties ŠEIT.

Šis ir trešais Latvijas Bankas rīkotais bērnu zīmējumu konkurss monētu dizaina jomā. Pirmajā šādā konkursā uzvarēja tolaik 11 gadu vecā ludzāniete Guna Bārbale, un viņas zīmējums 2000. gadā nonāca uz Latvijas monētas UNICEF monētu programmā “Pasaules bērniem”. 2008. gadā par konkursa “Mana sapņu monēta” uzvarētāju kļuva tolaik 6 gadus vecā rīdziniece Emīlija Adumāne ar darbu “Cūciņa”, kas pārtapa kolekcijas monētā. Šajos konkursos tika iesniegti attiecīgi 4 000 un gandrīz 6 600 zīmējumu.

Latvijas Banka aktīvi piedalīsies valsts 100 gadu jubilejas pasākumu programmā ar tās lomai atbilstošu saturu, nodrošinot valsts finanšu vēsturē nozīmīgu notikumu izpēti un izcilu personību ieguldījuma vērtējumu, kā arī radot vairākas valsts izveidei veltītu piemiņas un kolekcijas monētu sērijas un atsevišķas monētas. Latvijas valsts 100 gadu jubilejas pasākumu programma veidota, paredzot svētku un paliekošu vērtību radīšanā iesaistīt visu sabiedrību, ikvienu cilvēku un iestādi. Valsts 100 gadu jubilejas gaidīšanu ievadīs jau 2017. gadā plānotie darbi un pasākumi, bet Latvijas rotāšana svētku noskaņās ilgs piecus jubilejas gadus. Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas atzīmēšanu noslēgs ar centrālās bankas 100 gadu jubileju 2022. gada 1. novembrī.

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu