Izveleties labāko monētu balsojot aptaujā “Latvijas Gada Monēta 2020”

0
354

Latvijas Banka sadarbībā ar portālu “Delfi” no 2021. gada 22. marta līdz 4. aprīlim rīko tradicionālo sabiedrības aptauju “Latvijas gada monēta 2020”. Tas ir gada nozīmīgākais notikums Latvijas monētu mākslā.

Aicinām ikvienu izteikt savu viedokli, kura no 2020. gadā izlaistajām kolekcijas monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša. Savu izvēli ikviens var izdarīt portālā “Delfi.lv”: https://www.delfi.lv/latvijas-gada-moneta-2020/.

  1. gadā tika izlaistas četras kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi un vispārcilvēciskām vērtībām:

Aptaujas rezultāti tiks paziņoti ne vēlāk kā 2021. gada 14. aprīlī un publicēti Latvijas Bankas tīmekļvietnē bank.lv, kā arī portālos “Delfi.lv” un “rus.Delfi.lv”. Aptaujas noslēgumā notiks izloze; reģistrējušies balsojuma dalībnieki varēs laimēt kādu no 2020. gadā izlaistajām kolekcijas monētām. Aptaujas balvu fondā ir 12 monētu.

Paredzēts, ka Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) ekspertu komisija LNMM direktores Māras Lāces vadībā noteiks mākslinieciskā izpildījuma ziņā izcilāko monētu.

Savukārt SIA “Tilde” un Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām rīko erudīcijas spēli tiešsaistē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes” (https://letonika.lv/spele). Pieci spēles uzvarētāji balvā saņems kolekcijas monētu “Personiskā brīvība”. 

2021. gada 14. aprīlī notiks žurnālistes Ilzes Dobeles saruna ar 2020. gadā izlaisto monētu māksliniekiem – par viņu idejām, monētu tapšanas procesu un tajās paustajām vērtībām. Šo sarunu varēs vērot sabiedrisko mediju portālā “LSM.lv”.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
AVOTSLatvijas Banka
Iepriekšējais rakstsPaziņojums par Latvijas Monētu Nams maldinošiem piedāvājumiem: 2 euro “Latvija de iure 100”
Nākamais raksts“Latvijas gada monēta 2020” – ekoloģijas tēmai veltītā “Liepas lapa”
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit