Latvijas Banka aicina balsot par ‘Latvijas gada monētu 2016’

0
1318

Latvijas Banka līdz 27. aprīlim rīko tradicionālo sabiedrības aptauju “Latvijas gada monēta 2016”, kas ir gada notikums Latvijas monētu mākslā, portālu “Delfi” informēja centrālajā bankā. Nacionālā banka aicina ikvienu izteikt savu viedokli, kura no 2016. gadā izlaistajām kolekcijas monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša. Nobalsot par monētu iespējams šeit. Vai arī nobalsot, aizpildot anketu Latvijas Bankas ēkās K. Valdemāra ielā 2A un K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, kā arī Latvijas Bankas Liepājas filiālē Teātra ielā 3, Liepājā.

Pareizi aizpildītas anketas piedalīsies izlozē un 19 izlozes uzvarētāji saņems kādu no aptaujai nominētajām sudraba un zelta monētām. Aptaujas uzvarētājs tiks paziņots 25. maijā.

2016. gadā izlaistas septiņas kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi un cilvēkiem: “Pasaku monēta II. Eža kažociņš”“”Baltars”. Porcelāns”“Nacionālais uzņēmējs”“Zelta saktas. Ripsakta”“Janis Rozentāls”“Ziemassvētku kaujas”“Zeme”.

​Tiek uzsvērts, ka Latvija var lepoties ar savu naudas zīmju dizainu un vairāk nekā 20 gadu laikā šajā jomā sasniegto, jo Latvijas nauda, kuras monētas un banknotes darinājuši vairāk nekā 50 izcilāko Latvijas mākslinieku, iekļauta Latvijas kultūras kanonā un daudzas monētas ieguvušas balvas starptautiskos konkursos. Šīs monētas iestādes, uzņēmumi un iedzīvotāji uzskata par lielisku dāvanu, kas popularizē Latvijas kultūru, mākslu un inovatīvu dizainu.

latvijas gada monēta 2016 aptauja

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
CaurDelfi
AVOTSLatvijas Banka
Iepriekšējais rakstsLīdz marta beigām apmainīti 39% latu monētu un 95% latu banknošu
Nākamais rakstsNacionālajā bibliotēkā apskatāms nacionālajai valūtai veltīts stends
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit