Pirma Latvijas piemiņas 2 eiro monēta

2014. gada otrajā pusē Latvijas Banka plāno izlaist pirmo īpaša dizaina divu eiro monētu.

Par to šodien preses konferencē informēja Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms. Centrālā banka plāno ik gadu laist apgrozībā divas īpašās divu eiro apgrozības monētas, līdzīgi kā tas bija ar latu monētām. To tematika gan varētu būt nedaudz citāda, “varbūt ne sēnes un skudra”, teica Blūms. Šogad gada otrajā pusē tiks izlaista pirmā īpašā divu eiro monēta, papildinot Latvijas eiro monētu krājumus.

Patlaban Latvijā ienāk apritē arī citu eirozonas valstu eiro monētas. Blūms atzina, ka kopējais šādu eiro monētu īpatsvars mūsu valstī varētu augt, tomēr Latvijas Banka sagaida, ka arī turpmāk Latvijā pārsvarā būs Latvijas eiro monētas ar Latvijas simboliem.
Latvijas Bankas pārstāvja ieskatā, citu valstu eiro monētas padara apgrozībā esošo skaidro naudu interesantāku. Savukārt par numismātu un kolekcionāru interesi par Latvijas eiro monētām mums jābūt lepniem. Citās eirozonas valstīs kaltās eiro monētas nekādi netiks nodalītas no Latvijas eiro monētām un nekur netiks sūtītas atpakaļ, paskaidroja Blūms.

Tomēr turpmāk pēc vajadzības un iespēju robežās Latvijas Banka vērtēs Latvijas eiro monētu krājumu regulāru papildināšanu, izsverot, cik daudz un kādu monētu rezerves ir Latvijas Bankas rīcībā.

Kā ziņots, katru gadu katra eirozonas dalībvalsts var izlaist arī divas īpašās divu eiro monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus visas eirozonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu saskaņā ar kādu kopēju Eiropas Savienības valstu tēmu.


Avots: nra.lv
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Iepriekšējais rakstsKādas būs Lietuvas eiro monētas?
Nākamais rakstsApritē parādās pirmās viltotās Latvijas eiro monētas – 2 eiro monēta ar Mildu.
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit


Notice: amp_has_paired_endpoint was called incorrectly. Function called while AMP is disabled via `amp_is_enabled` filter. The service ID "paired_routing" is not recognized and cannot be retrieved. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 2.1.1.) in /home/semyonov/parmonetam.lv/wp-includes/functions.php on line 5313

Notice: amp_remove_paired_endpoint was called incorrectly. Function called while AMP is disabled via `amp_is_enabled` filter. The service ID "paired_routing" is not recognized and cannot be retrieved. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 2.1.1.) in /home/semyonov/parmonetam.lv/wp-includes/functions.php on line 5313