Latvijas eiro monētu Proof komplekts

Latvijas eiro monētas Proof kvalitātes komplekti tika izpārdoti dažu stundu laikā. Divos gajienos. Spekulanti plosas.

Diemžel vel viens slikts gadījums parastiem cilvēkiem un nelieliem kolekcionāriem un labs veids nopelnīt spekulantiem un numismātikas veikaliem. Nav saprotams kādā veidā šajā eiro apmaiņas periodā tika tirgoti Latvijas eiro monētas Proof suvenīrkomlekti, bet tos nesaniema gandrīz neviens.

Protams, maza tiraža, tikai 5000 koplekti. Viena daļa laikam “aizgāja” bankas darbiniekiem, otra daļa Latvijas un ES valsts amatpersonām, trešā numismātikas un suvenīru veikaliem… un parastiem cilvēkiem nepalika gandrīz nekas. Kuram paveicas un bija laiks stāvet rindas (lielakoties spekulantiem), tie arī dabuja.

Komlekts tika tirgots par 35 eiro (ja pērk virs 10, tad jau 30 eiro). Šobrīd internēta sludinājumos komplekts jau maksa no 60 līdz 150 eiro. Protams vidēja cena ir ap 100 eiro. Numismātikas veikalos komplektus nevar dabūt, jo viņi meiģina uzskrūvet cenas vel vairāk.

Manuprāt šadā situācijā lielakoties ir vainīga Latvijas Banka.

Pirmkārt, kādēļ sakt pārdot Latvijas eiro monētas suvenīrkomlektus uzreiz janvārī, kad jau bija zināms, kā būs lielas rindas Latvijas Bankas kase arī bez pieprasījuma pēc šim komlektiem. Varēja atdot daļu amatpersonām valsts dāvanām, bet sakt tirgot masveida kaut kur janvārā beigās. Cilvēkiem ir jāstrāda nevis jāstav rindas darbadienā!

Un otrkārt, ir jau jaivieš pārdošānas limitus gan juridiskam, gan fiziskam personām no paša sākuma. Piemēram, protams atkarība no monētas tiražas, bet ja skatamies uz eiro Proof komplektiem, tad varēja pārdot vienai juridiskai personai ne vairāk par 50 komplektiem, un fiziskam ne vairāk par 2 komplektiem. Un jāpardot monētas reģistrejot katrus klientu pēc pases vai apliecības. Mēs nedzīvojam akmens laikmētā! Un lai pec tām kads bankas darbineiks to pārbauda.


To ir viegli izdarit kases darbieniekiem ievadot vārdu uzvārdu un personas kodu piemēram koplietojama excel failā, kur pārejiem darbiniekiem to ir viegli pārbaudīt. Un tas neaizņiem daudz laika un nav grūti.  Rindas vairs nestaves tie paši cilvēki par 10 reizem padarot rindu vel garāku. 

Protams, šadus limitus ir jaievieš tika pirmajā monētas tirdzniecības nedēļā, lai pec tam ja piprasījums vietēja tirgu būs zems, to varētu izpirkt numismatikas saloni tirdzniecībai ārzemes kolekcionāriem.

Ir jāsaprot, kā Latvijas Banka ir valsts iestāde un strāda par mūsu naudu, un viņa nedrīkst izpardot to, kas tika veidots par nodokļu maksātāju naudu, tikai izredzetiem, bez jebkādas caurspīdīgas sistemas. Atkartoju, mēs nedzīvojam akmens laikmētā!

Latvijas Banka, ar visu cieņu, mēs jus mīlam par daudzam skaistam monētam, bet nedrīkst sesties mums uz muguras un ignorēt realitātes situācijas numismātikas un kolekcionēšanās tirgū.  Šobrīd un tuvākā nākotnē mūsu monētas būs populāras ne tikai Latvijas ietvaros, bet arī visa Eiropā kurā kolekcione eiro monētas (īpaši tas attiecas pret 2 eiro monētam). 

Tomēr laujiet turpmāk parastiem cilvēkiem normāli nopirkt, nakotnē plānotas, Latvijas eiro monētas.

Ar cieņu,
Latvijas Eiro Monētas


Reklāma lai atbalstītu mūsu mājas lapu
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Iepriekšējais raksts‘Bloomberg’ Mildu uz jaunajām eiro monētām nodēvē par slaucēju
Nākamais rakstsTomēr pirma Latvijas jubilejas eiro monēta tiks veltīta Ainažu Jūrskolai
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit


Notice: amp_has_paired_endpoint was called incorrectly. Function called while AMP is disabled via `amp_is_enabled` filter. The service ID "paired_routing" is not recognized and cannot be retrieved. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 2.1.1.) in /home/semyonov/parmonetam.lv/wp-includes/functions.php on line 5313

Notice: amp_remove_paired_endpoint was called incorrectly. Function called while AMP is disabled via `amp_is_enabled` filter. The service ID "paired_routing" is not recognized and cannot be retrieved. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 2.1.1.) in /home/semyonov/parmonetam.lv/wp-includes/functions.php on line 5313