5. jūnijā Covid-19 pandēmijas dēļ jauna 2 eiro piemiņas monēta “Latgales keramika” tika izlaista ierobežota veida. Pagaidām Latvijas Bankā bija pieejama monēta suvenīriesaiņojumā un 2020. gada apgrozības monētu komplektā. To bija iespējams iegadāties tikai interneta vietnē e-monetas.lv, veikto pirkumu saņemot tikai pa pastu. 

Tirdzniecībai bija pieejamas 2 800 (5 000 tirāža) monētas suvenīriesaiņojumā par 7.90 eiro un 3 450 (7 000 tirāža) apgrozības monētu komplekti par 25.00 eiro. Iegādes limiti vienai personai abos gadījumos bija 7 eksemplāri. 

Pēc tirdzniecības uzsākšanas 5. jūnijā plkst. 12:00 “Latgales keramika” suvenīriesaiņojuma beidzas diezgān ātri. Tā bija pieejama aptuveni 30-40 minūtes.  

Savukārt apgrozības monētu komplekts “Latgales keramika” beidzas pavisam nesen. Noteikti pateikt nevaru, jo pamanīju tikai šodien, 3. jūlijā. Ja kāds zina precīzu dienu, lūdzu uzrakstiet komentāros. 

Šobrīd otrreizējā tirgu “Latgales keramika” suvenīriesaiņojumā maksa 13-15 eiro. Komplekta cena pagaidām nav būtiski mainījusies un maksa 25-30 eiro. Iespējams tuvāka laika cena var pieaugt, jo tas arī ir beidzies Latvijas Bankā. 

Apgrozībai paredzēta monēta “Latgales keramika”, pagaidām nav pieejama (t.sk. monētas tīstokļos). Kopumā 400 000 monētu plānots laist apgrozībā pēc situācijas normalizēšanās, par to savlaicīgi informējot sabiedrību.  

Ar 2020. gada 1. jūliju Latvijas Banka atsāk Kredītu reģistra izziņu izsniegšanu arī klātienē. Iespējams tuvāka laika atsāks darbu arī Latvijas Banku kases un tiks izlaista apgrozībai paredzēta 2 eiro “Latgales keramika”. Kaut gad ņemot vērā kādas rindas veidojas pēc 2 eiro monētām, nedomāju kā Latvijas Banka riskēs izlaist 2 eiro kamēr situācija nebūs pavisam laba. 

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit