Pirms 30 gadiem, 1990. gada 4. maijā, Latvijas PSR Augstākā padome apstiprināja Deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Tā bija īpaši svarīgs Baltijas vienotības pierādījums, kas pasaules demokrātijai šajā brīdī nozīmēja to pašu, ko Berlīnes mūra krišana. Valsts pamatlikuma maiņai bija nepieciešamas vairāk nekā divas trešdaļas parlamenta deputātu balsu, un 138 no 195 klātesošajiem deputātiem apstiprināja savu JĀ vārdu neatkarībai no PSRS. 

2010. gada atzīmējot 20. gadadienu kopš Neatkarības deklarācijas parakstīšanas Latvijas Banka izlaida jubilejas 1 Lats monētu “Neatkarības deklarācija”

Monētas “Neatkarības deklarācija” simbolos – zarā ar trim plaukstošiem ziediem un Mātes Latvijas tēlā ar dzirnakmeni plecos – katrs, atceroties šo dienu notikumus un domājot par Latvijas valstiskumu un nākotni, var rast vairākas nozīmes. 

1 lats Neatkarības deklārācija, 2010. gads. Monētu averss.
1 lats Neatkarības deklārācija, 2010. gads. Monētu reverss.
1 lats Neatkarības deklārācija, 2010. gads. Monēta kārbiņā ar sertifikātu.

Monētu grafiska dizaina autors ir Ilmārs Blumbergs. Plastiskais veidojums – Ligita Franckeviča. 

Kopēja tirāža 7 000 monētas. Cena izlaišana brīdī 2010. gada 12. aprīlī bija 25.30 lati, kas pēc piesaistītā kursa bija 36 eiro. Šobrīd vidēji monēta maksa tik pat. 

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu