Pirmo pasaules kolekcijas kriptomonētu “LBCoin“, kas būs veltīta Lietuvas vēsturei, Lietuvas Banka plāno izlaist 2020. gada sākumā 🔗 kopā ar monētas fizisko versiju.


Atjaunots 10/12/2019: monēta tiks veltīta Lietuvas Neatkarības aktam un tā 20 parakstītājiem. Katrā žetonā būs iemūžināts viens no 20 parakstītājiem. Lasīt vairāk 🔗


Informācija par Lietuvas Bankas kolekcijas kriptomonētu paradījas 2018. gada sākumā. Tika ziņots 🔗, kā Lietuvas Bankas valde pat bija nolēmusi digitālo kolekcijas monētu iekļaut oficiālajā Lietuvas bankas plānā par numismātisku priekšmetu izdošanu 2018. gadā.

Lai izstrādātu un pārbaudītu digitālās kolekcijas monētas tehnoloģiju, Lietuvas Banka organizēja hakatonu 🔗 , kas 2018. gada no 1. līdz 3. jūnijam notiks Viļņā.

Darba bija daudz un tādēļ vairāk par monētu kļuva zināms tikai tagād.

Kolekcijas kriptomonēta LBCoin

“Mēs pārejam no idejas uz tās ieviešanu: mums ir skaidri tehnoloģiski risinājumi, redzējums par to, kā izskatīsies tās fiziskā monēta, un mēs jau zinām, kas būs atbildīgs par tās izveidi. Mēģinot radīt tik unikālu numismātikas jauninājumu, mums savlaicīgi jāpabeidz viss darbs, ievērojot augstākos standartus,” sacīja 🔗 Egidijus Paleckis, Lietuvas Bankas digitālo kolekcijas monētu projekta vadītājs.

Kolekcijas kriptovalūtas monēta būs veltīta Lietuvas vēsturei, tā tiks pārdota kā virtuāli žetoni (tokeni). Kolekcionāriem būs iespēja iegādāties žetonus, mainīties ar tiem savā starpā un sakrājot noteiktu žetonu komplektu, varēs to apmainīt pret fizisku monētu.

Konkursa par numismātikas kriptovalūtas programmēšanu summa ir 88,2 tūkstoši eiro. Konkursā piedalījās kompānijas no Lietuvas, Polijas, Indijas un Singapūras, bet uzvarēja Lietuvas kompānija “iTree”, kurai tagād ir 6 mēnēši lai izveidotu digitālos žetonus (monētas digitālo versiju) un pārdošanas platformu, izmantojot blockchain tehnoloģiju.

Starp citām platformas prasībām īpaša uzmanība tiek pievērsta drošībai – žetoniem jābūt aizsargātiem pret viltošanu, savukārt žetonu pārdošanas platformai jābūt gatavai izturēt intensīvu lietotāju trafiku un jābūt aizsargātai pret kiberuzbrukumiem.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
AVOTSLietuvas Banka
Iepriekšējais raksts2 eiro “Uzlecošā saule” monētu dizaina tapšana
Nākamais raksts2 eiro “Uzlecošā saule” tiks izlaista 17. septembrī
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit


Notice: amp_has_paired_endpoint was called incorrectly. Function called while AMP is disabled via `amp_is_enabled` filter. The service ID "paired_routing" is not recognized and cannot be retrieved. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 2.1.1.) in /home/semyonov/parmonetam.lv/wp-includes/functions.php on line 5313

Notice: amp_remove_paired_endpoint was called incorrectly. Function called while AMP is disabled via `amp_is_enabled` filter. The service ID "paired_routing" is not recognized and cannot be retrieved. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 2.1.1.) in /home/semyonov/parmonetam.lv/wp-includes/functions.php on line 5313