Niklāva Strunkes daiļradei veltītas kolekcijas monētu dizains būs neparasts. Par to intervijā raidījumam “Panorāma”, TV kanāla LTV, pastāstīja mākslinieks un Monētu dizaina komisijas priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Šēnbergs: 

“Mēs vienmēr esam mēģinājuši monētas kādas nebijušakas lietas ieviest. Sen jau vairs visas mūsu monētas nav apaļas. Ir dažādas formās. Pieņemsim, tagad būs interesanta monēta, pēc kādiem pāris mēnešiem, veltīta Niklāvam Strunkem. Tāda tā būs, neparastākas formas monēta kāda var būt vispār nemaz nav īpaši redzēta.” 

Atjaunots 05/07/2019: sudraba kolekcijas monēta “Niklāvs Strunke” tiks izlaista 11. jūlijā.

Par pašu monētu pagaidām zināms ir maz. Tas būs sudraba kolekcijas monēta, kurā tiks attēlots viens vai vairāki N. Strunkes mākslas darbi (Latvijas Banka iegādājas licenci reproducēt N. Strunkes mākslas darbus, attēlojot tos uz kolekcijas monētām). Monēta tiks kalta “Lietuvas monētu kaltuvē”. Tirāža – 3 000 eksemplāri (pec jaunākas informācijas tirāžā būs 4 000 monētas). 

Niklāvs Strunke (1894–1966) bija latviešu gleznotājs, grafiķis, darbojies vitrāžā, scenogrāfijā, rakstījis par mākslu (arī ar pseidonīmu Palmēnu Klāvs), viens no oriģinālākajiem māksliniekiem latviešu modernistu paaudzē. (Wikipedia)

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Caurhttps://youtu.be/kWqtx2AOWwo?t=110
Iepriekšējais rakstsJaunas vēsmas Monētu dizaina komisijā
Nākamais rakstsPar Latvijas gada monētu 2018 atzīta “Medus monēta”
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit