9. martā, Latvijas Banka izlaidīs sudraba kolekcijas monētu “Mana Latvija”

0
1602

Piektdien, 9. martā, Latvijas Banka izlaidīs sudraba kolekcijas monētu “Mana Latvija”, kura veltīta Latvijas valsts 100 gadu jubilejai un kuras reverss tapis pēc Grobiņas novadā dzīvojošās nu jau 11 gadus vecās Elizabetes Kanderes zīmējuma.

Monētas maksimālā tirāža – 4 000 eksemplāru. Cena Latvijas Bankas kasēs un vietnē e-monetas.lv – 47.00 eiro. Limiti – 7 monētas.

Kolekcijas monētas “Mana Latvija” mākslinieki ir Sandra Krastiņa (grafiskais dizains) un Jānis Strupulis (plastiskais veidojums). Monēta izgatavota kaltuvē Koninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande).

Monētas aversā attēlots Latvijas Republikas lielais valsts ģerbonis, bet reversā – smaidošas saules attēls ar uzrakstu “SAULES MŪŽU LATVIJAI”.

Monēta Mana Latvija

Monēta Mana Latvija

Tehniskie dati
Nominālvērtība: 5 eiro
Svars: 31.47 g
Diametrs: 38.61 mm
Metāls: 925° sudrabs
Kvalitāte: proof kvalitāte: proof, ar triju krāsu uzdruku reversā
Maksimālā tirāža: 4 000
Kalta 2018. g. Koninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande)

Mākslinieki
Grafiskais dizains: Sandra Krastiņa
Plastiskais veidojums: Jānis Strupulis

Monētas reverss veidots pēc Elizabetes Kanderes zīmējuma.

mana latvija monēta saules mūza latvijai

Monētas priekšpuse (averss)
Centrā Latvijas Republikas lielais valsts ģerbonis, zem tā gadskaitlis 2018, puslokā virs ģerboņa uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA, monētas lejasdaļā skaitlis 5, zem tā – uzraksts EURO.

Monētas aizmugure (reverss)
Smaidošas saules attēls, tā labajā pusē uzraksts SAULES MŪŽU LATVIJAI.

Monētas josta
Uzraksti LATVIJAS BANKA un LATVIJAS REPUBLIKA, atdalīti ar rombveida punktiem.

Saule kā dzīvības un labestības simbols, kā visu cilvēku esības avots un pamatvērtība rotājas daudzās latviešu tautas dziesmās. Ļoti trāpīgi saules tēlu grafiskā izteiksmē Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai veltītās monētas zīmējumā atainojusi tolaik 10 gadus veca skolniece – viena no 6 742 jaunajiem dalībniekiem, kas piedalījās Latvijas Bankas organizētajā bērnu zīmējumu konkursā, kurš ar devīzi “Mana Latvija” notika 2016. gada beigās – 2017. gada sākumā.

Konkursam tika iesniegts vairāk nekā 10 000 priekšlikumu. Ar godalgām tika atzīmēts 19 jauno autoru darbu, bet par uzvarētāju nosaukta meitene no Grobiņas novada – Elizabete Kandere. Tieši viņas ideja pārtapa monētas kalumā, jo saules zīmējums pārliecināja ar pāri monētas malām plūstošu optimismu un dzīvesprieku.

Kolekcijas monēta “Mana Latvija” ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā (tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas).

Piektdien, 9. martā, plkst. 12 monēta tiks prezentēta atjaunotajā Latvijas Bankas zināšanu centrā “Naudas pasaule” K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā, klātesot monētas māksliniekiem un Elizabetei.

Jauno monētu no 9. marta varēs iegādāties Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā, kā arī Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē e-monetas.lv, kurā iegādei pieejams plašs Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu klāsts. Vietnē e-monetas.lv pirkumus var veikt gan privātpersonas, gan Latvijas uzņēmumi.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
AVOTSLatvijas Banka
Iepriekšējais rakstsPirmā 2018. gada Latvijas Banku kolekcijas eiro monēta – “Mana Latvija”
Nākamais rakstsTikai 100 “Gadskārtu monētu” ar autora parakstītu sertifikātu!
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit