16 C
Rīga, Latvia
Friday, September 18, 2020
Galvena Eiro kolekcijas monētas Pie Igaunijas Bankas izveidojusies milzu rinda pēc jubilejas monētām
Igaunijas 10 un 100 eiro jubilejas monētu komplekts veltīts Igaujas valsts 100 gadu jubilejai, 2018. gads

Pie Igaunijas Bankas izveidojusies milzu rinda pēc jubilejas monētām

0
1067
Pie Igaunijas Bankas muzeja veikala Tallinā ceturtdien izveidojusies gara rinda. Igauņi gatavi darba dienas pusdienlaikā vairākas stundas gaidīt, lai iegādātos valsts simtgadei par godu izdoto jubilejas monētu, vēsta portāls «Postimees».
Simtgadei par godu tika izlaistas divas monētas. Lielāka izmēra sudraba monētu, kuras nominālvērtība ir 10 eiro, rotā Igaunijas kontūra valsts karoga krāsās.

Savukārt uz mazāka izmēra zelta monētas ar nominālu 100 eiro attēlots Igaunijas nacionālais zieds – rudzupuķe.

Kā liecina «Omniva» vietnē pieejamā informācija, monētas varēja iegādāties atsevišķi par 300 un 40 eiro vai arī komplektā ar kastīti par 450 eiro. Visas monētas interneta veikalā ir izpārdotas.

Igaunijas 10 un 100 eiro jubilejas monētu komplekts veltīts Igaujas valsts 100 gadu jubilejai, 2018. gads

Monētas nonāca pārdošanā šodien. Tās bija pieejamas Igaunijas Bankas muzeja veikalā, «Omniva» interneta veikalā un pasta nodaļās visā Igaunijā.

Svinot simtgadi, Igaunijā izlaista arī jubilejas pastmarka no tīra sudraba, uz kuras attēlots Igaunijas lielais ģerbonis. Pastmarka sver 1,2 gramus, tās izmēri ir 28×38 milimetri un nominālvērtība – 10 eiro. Tās māksliniecisko noformējumu veidojis pazīstamais pastmarku mākslinieks Indreks Ilvess.

Jubilejas pastmarka izlaista 30 000 eksemplāru metienā. Katra pastmarka iesaiņota caurspīdīgā plastmasas aizsargkapsulā.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu