Latvijas Bankas ēkā, K. Valdemāra ielā 2a senās naudas glabātavas telpās atklāts atjaunotais zināšanu centrs Naudas pasaule.

Tajā apskatāmā ekspozīcija ir interaktīva, tajā var līdzdarboties dažādu stendu, multimedijos, īsfilmu apskatē un zināšanu pārbaudes spēlēs.

«Lai nodrošinātu stabilu tautsaimniecības attīstību, ikvienam sabiedrības loceklim nepieciešama vispārīga izpratne par sociālekonomiskajiem procesiem, kas ietekmē gan indivīda personisko, gan visas sabiedrības kopējo labklājību. Tas pamato, kādēļ viens no nacionālās centrālās bankas darbības virzieniem jau divdesmit gadus ir intereses rosināšana un izpratnes veicināšana par ekonomikas un finanšu jautājumiem. Tam domāts pasākumu komplekss – interneta vietne Naudas skola, zināšanu centrs Naudas pasaule, ekonomikas mācību līdzekļi un semināri skolotājiem, lekciju programma ekonomikā un finansēs studentiem,» skaidro bankā.

Valsts jubilejas gadā Latvijas Banka iesāks jaunu iniciatīvu, kas vērsta uz plašu sabiedrību, – finanšu izglītojošo programmu No sprīdīšiem par saimniekiemLatvijas Faktu veiktais socioloģiskais pētījums par finanšu zināšanām liecina, ka tikai 13% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izprot ekonomikas norises valstī, spēj sekot līdzi izmaiņām tautsaimniecībā un atbilstoši tām pieņemt finanšu lēmumus. Puse no Latvijas iedzīvotājiem (56%) cenšas sekot līdz ekonomikas norisēm, bet neizprot tās pilnvērtīgi, savukārt gandrīz trešdaļa (32%) neko nezina par ekonomikas procesiem un atzīst, ka tie viņus arī neinteresē.

Turklāt pētījuma rezultāti liecina, ka iedzīvotāju zināšanas par personīgās finanses ietekmējošām likumsakarībām ir labākas nekā praktiskā rīcība, jo ikdienā lielākā daļa balstās uz īstermiņa budžeta plānošanas mērķiem, ģimenes ienākumus un izdevumus plānojot tikai tuvākā mēneša griezumā. Tāpat svarīgi celt izpratni par makroekonomiskajiem procesiem, kas ietekmē ikviena cilvēka dzīvi un kurus ikvienam ir iespēja ietekmēt pilsoniskā līdzdalībā.

Vienlaikus pētījumā apstiprinās sakarība: jo augstākas iedzīvotāju zināšanas, jo augstāki ienākumi, kā arī lielāka izpratne par to, kā palielināt gan savu, gan valsts turīgumu.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu