Latvijas Banka izsludināja konkursu par “Likteņdārzam” veltītas kolekcijas monētas izgatavošanu, kuru Latvijas Banka izlaiž Latvijas valsts simtgades monētu programmās ietvaros. No konkursa nolikuma kļuva zināmi monētas tehniskā specifikācija.  

Likteņdārzam veltīta monēta būs sudraba ar 2 krāsu uzdruku monētas aversā un atbilstoši Latvijas Bankas izvēlētajam matējuma veidam (vienpakāpes vai divpakāpju) monētas reversā. Kopēja tirāža – 3 000 monētas. Provizoriski monētu plānots izlaist jūnija beigas / jūlijā. 

TEHNISKĀ SPECIFIKĀCIJA

Nominālvērtība: 5.00 euro
Dārgmetāla sastāvs: Ag .925
Forma: apaļa
Diametrs: 38.61 mm
Svars: 31.47 g
Josta: gluda ar uzrakstu
Kaluma kvalitāte: proof*, ar 2 krāsu uzdruku MONĒTAS aversā
Iesaiņojums: atbilstoša izmēra akrila kapsulās**
Tirāža: 3 000 eksemplāru

*Matējuma veids MONĒTAS reversā – atbilstoši Latvijas Bankas izvēlētajam matējuma
veidam (vienpakāpes vai divpakāpju).
** Kopā ar akrila kapsulās ievietotajām MONĒTĀM kaltuve piegādā Latvijas Bankai arī
100 (viens simts) tukšu akrila kapsulu kā rezervi iespējamu bojātu vai nekvalitatīvu MONĒTAS kapsulu nomaiņai.

Likteņdārzs
Likteņdārzs (projekts)

Likteņdārzs ir monumentālās ainavu arhitektūras ansamblis uz Daugavas salas Koknesē, kuru plānots izveidot līdz Latvijas Republikas 100. gadu jubilejai 2018. gada 18. novembrī. Dārzu pēc japāņu vides arhitekta Šunmjō Masuno projekta veido kā koru svītas metaforu, kas sastāv no prelūdijas un sešām daļām. 

Tas atrodas Latvijas vēsturei nozīmīgā vietā netālu no Kokneses pilsdrupām un Kokneses luterāņu baznīcas uz Daugavas salas, kas radusies pēc Pļaviņu ūdenskrātuves izveides 1965. gadā. No 11. līdz 17. gadsimtam salas rietumos, tagadējā Krievkalna vietā, ar pārtraukumiem atradās Kokneses senpilsēta. Uz salas saglabājies arī vecās Rīgas—Daugavpils šosejas fragments.

Likteņdārzs ir iecerēts kā “vieta, kur sastopas pagātne, tagadne un nākotne. Vieta, kur rast mierinājumu, smelties spēku un gūt iedvesmu piepildīt sapņus. „Likteņdārzs” top visu to Latvijas iedzīvotāju piemiņai, ko Latvija zaudēja 20. gadsimtā, – to, kas krituši karos, represēti, bijuši spiesti doties trimdā vai citādi cietuši savu politisko uzskatu dēļ. Gandrīz katrā latviešu ģimenē ir kāds cietušais. Tā ir vieta, kas simboliski stāsta, kāda ir bijusi maksa par latviešu tautas brīvību un neatkarīgu valsti, vienlaikus apliecinot latviešu tautas pastāvību un spēku, kas ļāvis tai izturēt un ar cerībām skatīties nākotnē”. 

Likteņdārza idejas autori un Kokneses fonda dibinātāji ir Marta un Vilis Vītoli, kas 2005. gadā fonda dibināšanas brīdī ziedoja projektam 450 tūkstošus latu. Kokneses novada pašvaldība dārza izveidošanai uz projekta tapšanas laiku fondam iznomāja 22 ha zemes. Likteņdārzs pēc tā pabeigšanas tiks nodots pašvaldībai. 2008.-2011. gadā Likteņdārza projekta aizbildnis bija Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Likteņdārza tapšanu var atbalstīt dažādos veidos. Te apskatāmi iespējamie atbalsta veidi.
Izvēlies kādu no tiem un palīdzi tapt Likteņdārzam par mūsu visu kopīgo dāvanu Latvijai 100. dzimšanas dienā! 

ATBALSTĪT 

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu