31. janvārī laidīs apgrozībā Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītu 2 eiro piemiņas monētu

0
695

Latvijas Banka trešdien, 2018. gada 31. janvārī, laidīs apgrozībā Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītu 2 eiro piemiņas monētu

Atzīmējot Baltijas valstu 100 gadu jubileju, Latvijas Banka, Lietuvos bankas un Eesti Pank izlaiž 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu, iedzīvotāju interneta balsojumā izvēlētu valsts puses dizainu atgādinājumam par Baltijas nāciju apņēmību aizstāvēt savu neatkarību. Monēta “Baltijas valstīm – 100” apliecina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienotību un gatavību sadarboties neatkarības un brīvības vārdā un simbolizē Baltijas valstu kopīgo pagātni, tagadni un nākotni.

Sabiedrības aptaujā lielāko balsu skaitu ieguva un monētā pārtapis Lietuvas dizainera Justa Petruļa (Justas Petrulis) darbs – simboliska bize, kurā savijas triju Baltijas māsu liktenis.

Latvija, 2 eiro Baltijas valstīm 100

Šo eiro piemiņas monētu Eiropas puse ar nominālvērtības norādi (mākslinieks Luks Luikss (Luc Luycx)), materiāls un izmērs neatšķiras no citām divu eiro apgrozības monētām. Latvijas Bankas izlaistajām piemiņas monētām nacionālajā pusē ir uzraksts “LATVIJA” (attiecīgi Lietuvos bankas izlaistajām – “LIETUVA”, bet Eesti Pank izlaistajām – “EESTI”) un monētas jostu, tāpat kā visām citām Latvijas Republikas 2 eiro apgrozības monētām, rotā uzraksts “DIEVS * SVĒTĪ * LATVIJU *”.

Monētas tirāža: 0.5 milj. eksemplāru.

Papildus tam:

Latvija, 2 eiro monēta

5 000 monētu Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā (kartītē) (cena – 7.30 eiro);

2018. gada Latvijas apgrozības monētu komplekts ar 2 eiro piemiņas monētu

7 000 monētu Brilliant Uncirculated kvalitātē iekļautas apgrozības monētu komplektā (cena – 25.00 eiro, nominālvērtība 5.88 eiro).

2 eiro piemiņas monētas no 31. janvāra plkst. 8.30 varēs apmainīt Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā. Limits vienam klientam – 75 monētas jeb 3 tīstokļi.

2 eiro piemiņas monētas suvenīriesaiņojumā (kartītē) un apgrozības monētu komplektā no 31. janvāra plkst. 8.30 varēs iegādāties:

Iegādes limits kasēs un e-monetas.lv: 5 suvenīriesaiņojumi un 3 apgrozības monētu komplekti.

Balsojumā par monētas kopēja dizaina variantu piedalījās 14 302 cilvēki no visas pasaules (vienīgais kontinents, no kura netika saņemtas balsis, bija Antarktīda), bet galvenokārt no Baltijas valstīm (93% no balsotājiem). Par jaunā lietuviešu dizainera Justa Petruļa darbu kopumā tika nodotas 4 277 balsis; viņam tā būs debija monētu mākslā.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu