Latvijas kolekcijas monētas “Zeme” un “Ziemassvētku kaujas” guvušas atzinību izdevniecības Watermark Publishing House rīkotajā 11. starptautiskajā kolekcijas monētu konkursā “Monētu zvaigznājs 2017” (Coin Constellation – 2017). Uz balvām pretendēja 268 monētas no 27 valstīm, un tās astoņās nominācijās vērtēja starptautiska žūrija.

Latvijas Bankas 2016. gadā izlaistā perlukora un sudraba monēta “Zeme” atzīta par labāko nominācijā “Oriģināla tehnoloģija”. Monētas autora arhitekta Mārča Kalniņa veidotās monētas centrā gluži kā Visumā peld mūsu mājas – planēta Zeme. Monētas ļauj katram uz to paskatīties no neierasta skatpunkta, lai labāk novērtētu Zemes niecību plašajā Visumā un vienlaikus tās neaizstājamo nozīmību priekš mums.

zeme ziemassvētku kaujas monēta

Nominācijā “Veiksmīgs mākslinieciskais risinājums” otro godalgu saņēma sudraba kolekcijas monēta “Ziemassvētku kaujas”, kuras grafisko dizainu veidojis mākslinieks Kristaps Ģelzis un ģipša modeli – Ligita Franckeviča. Kristapam Ģelzim monētas dizaina ideja radusies, apmeklējot Ziemassvētku kauju muzeju Jelgavas novadā. Galvenais emocionālais saviļņojums gūts no dažām skopām detaļām – patronu čaulītēm, lodes trieciena deformētas šineļa siksnas sprādzes, šrapneļa rūsas koka stumbrā un tikai nojaušama aizbirušu ierakumu reljefa.

Monētas “Ziemassvētku kaujas” un “Zeme” (komplektā “Visuma atspulgs monētās”) vēl var iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā (https://www.bank.lv/par-mums/klientu-kase), kā arī Latvijas Bankas kolekcijas monētu iegādes vietnē e-monetas.lv.

Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit: https://www.e-monetas.lv/ka-iepirkties.

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi monetas@bank.lv.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu