Vācijas policija trešdien aizturējusi četrus cilvēkus, kas tiek turēti aizdomās par 100 kilogramus smagas zelta monētas nozagšanu Berlīnes muzejā.

Zādzība Bodes muzejā notika 27.martā ap pusčetriem naktī. Zagļi izmantoja trepes, lai pārrāptos pāri muzeja sienai un ielauztos ēkā. Trepes pēc tam tika atrastas pie tuvējā dzelzceļa līnijas.

Kā vēsta Berlīnes laikraksts “Tagesspiegel”, vienas no aizturētajiem ir muzeja apsargs, kas tur sācis strādāt tikai martā. Viņš jau iepriekš bija nonācis policijas uzmanības lokā ar automašīnu reģistrācijas numuru zādzībām un ar izvairīšanos maksāt par benzīnu.

Kanādas monēta “Lielā kļavas lapa”, kas veidota pēc valsts nacionālā simbola parauga, ir viena no pasaules lielākajām zelta monētām. Tās nominālvērtība ir viens miljons Kanādas dolāru (teju 700 000 eiro), bet, ņemot vērā pašreizējās zelta cenas, tā ir vismaz 3,74 miljonus eiro vērta.

Pasaulē ir tikai piecas šāda veida monētas. Kanādas Karaliskā naudas kaltuve monētu izlaida 2007.gadā, tās diametrs ir 53 centimetri un tā ir trīs centimetrus bieza. Monētas priekšpusē ir karalienes Elizabetes II attēls, bet aizmugurē redzamas trīs kļavas lapas.

Monēta joprojām nav atrasta, un izmeklētāji sākotnēji uzskatīja, ka zagļi vēlējušies to pārkausēt. Tomēr tagad izmeklēšana uzskata, ka viņiem izdevies monētu pārdot, iespējams, sadalot to vairākās daļās.

“Diemžēl mums ir relatīvi maz cerību, ka mēs monētu atradīsim,” atzina kriminālizmeklētājs Karstens Fols.

Policija šonedēļ publiskoja aizdomās turamo attēlus, kas tika iegūti no novērošanas kameru ierakstiem, un izsludināja līdz 5000 eiro lielu atlīdzību par informāciju, kas palīdzētu zagļus notvert.

Divi no aizturētajiem ir redzami šajā videoierakstā, un policija paziņojusi, ka neviens no viņiem iepriekš nav sodīts.

Tomēr prokurore Martina Lamba pavēstījusi, ka noziegumu, domājams, pastrādājusi organizēta banda un ka aizdomās turamie nāk no pazīstamas noziedznieku ģimenes.

Policija meklē vēl deviņus šai ģimenei piederīgus cilvēkus.

Šī ģimene iepriekš bijusi saistīta ar tādiem noziegumiem kā zagtu juvelierizstrādājumu tirdzniecība un krāsaino metālu zādzības.

Policija trešdienas rītā veica kratīšanas vairākos dzīvokļos Berlīnes Noiķelnes rajonā.

“Tagesspiegel” vēsta, ka kratīšana veikta arī kādā arābu juvelieru veikalā.

Kratīšanu laikā atsavināti četri šaujamieroči kā arī ar sešiem cipariem rakstāma naudas summa.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu