Dzejnieka Eduarda Veidenbauma daiļradei veltītās sudraba kolekciju monētas taps Nīderlandē “Koninklijke Nederlandse Munt”, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācijā.

Konkursā par divu dažāda dizaina Veidenbauma daiļradei veltītu kolekcijas monētu izgatavošanu un piegādi pieteicas kopumā četri pretendenti, bet iepirkuma līguma slēgšanas tiesības piešķirtas “Koninklijke Nederlandse Munt”.

Grafisko dizainu veidos mākslinieks Arvīds Priedīte, liecina Latvijas Bankas publicētā informācija.

TEHNISKĀ SPECIFIKĀCIJA KATRA DIZAINA MONĒTAI

  • Nominālvērtība: 2.50 euro
  • Dārgmetāla sastāvs: Ag .925
  • Forma: apaļa
  • Diametrs: 35.00 mm
  • Svars: 20.00 g
  • Josta: gluda ar uzrakstu
  • Kaluma kvalitāte: proof
  • Katras monētas tirāža: 3 000 monētas. Kopēja tirāža: 6 000 eksemplari.

Prognozējamā kopējā līgumcena par monētu izgatavošanu un piegādi ir 81 360 eiro, tajā skaitā 59 040 eiro ir sudraba cena piedāvājumu atvēršanas dienā – 2017.gada 18.aprīlī, bet 22 320 eiro ir monētu kalšanas izmaksas. Faktiskais līgumcenas apmērs tiks precizēts līguma izpildes laikā, pamatojoties uz Londonas Dārgmetālu tirgus asociācijas cenām sudraba pirkšanas dienā, pieskaitot tām 0,25% starpniecības maksu. Sudrabu kaltuve pirks nākamajā darbadienā pēc pasūtījuma saņemšanas.

Jau vēstīts, ka Veidenbauma daiļradei plānots kalt divu dažādu dizaina monētas. Katra dizaina monētas tirāža būs 3000 eksemplāru. Katras monētas nominālvērtība būs 2,5 eiro, monētas būs apaļas, to diametrs – 35 milimetri.

Eduards Veidenbaums (dzimis 1867. gada 3. oktobrī, miris 1892. gada 24. maijā) bija latviešu dzejnieks un tulkotājs. Vairums viņa darbu ir publicēti pēc nāves. Eduarda Veidenbauma dzīve pēc viņa nāves apaudzēta leģendām – viņam piedēvēts gan alkoholisms, gan nešpetna daba. Arī viņa nāves iemesls ir pavisam parasts – tuberkuloza pneimonija. Savā dziļākajā būtībā Veidenbaums bija noslēgts cilvēks. Viņa labākais draugs Aleksandrs Dauge rakstījis, ka Veidenbaums nesimpātisku cilvēku sabiedrībā ierāvies sevī, klusējis un ātri nozudis, bet draugu pulkā izturējies atklāti, juties brīvi, bijis spožs diskutētājs un nav vairījies nonākt uzmanības centrā.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Cauriepirkumi.lv
AVOTSbns.lv
Iepriekšējais rakstsAptaujas “Latvijas gada monēta 2016” balsotāju loterijas rezultāti
Nākamais rakstsLatvijas Banka lielāko daļu no neapmainītajiem latiem izslēdz no bilances
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit