Sākot ar 15. maiju pārdošana nonāks 1000 rezervētas monētas “Latgales kongress”. Tieši šo iemeslu dēļ monētu cena sludinājumos samazinājās no 75 – 80 EUR līdz 60 – 65 EUR. Monētu sākumcenā Latvijas Banku kasēs – 50.00 EUR.

Monēta “Latgales kongress” tika izlaista 3. maijā un beidzas Latvijas Banku kasēs mazāk nekā divu dienu laikā un šobrīd ir pieejama tikai Latgales vēstniecība GORS, Rēzeknē.
Monētas kopējas tirāža ir 3 000 eksemplāri, no kuriem 1000 monētas bija pieejamas rezervēšanai, 400 – Latgales vēstniecībā GORS un aptuveni 1600 – Latvijas Banku klientu kasēs.

5 euro monēta Latgales kongress

5 euro monēta Latgales kongress

Ja pat visa Latgales kongresam veltītas monētas tirāža tiks izpārdota, tas nenozīmē, kā monēta būs pieprasīta otrreizējā tirgū un tas cena būtiski pieaugs. Piemēram, 2014. gada izlaisto monētu “Baltā grāmata” (tirāža 5000 monētas), kura tika izpārdotā dienas laikā, šobrīd var atrast par cenu pat zemāk nekā tas sākumcena Latvijas Bankā. Monētas “Baltā grāmata” sakumcena bija 51.65 EUR, bet šobrīd to var iegādāties par 45 – 50 EUR. 2013. gada jubilejas latu monēta “Jāzeps Vītols”, kuru tirāža ir tikai 3000 monētas, pat vel joprojām ir pieejama Latvijas Banku kasēs (cena – 36.00 EUR).

Ne tikai tirāža, bet lielākoties monētu temats un dizains nosāka monētas popularitāti. Atcerēsimies milzīgu pieprasījumu pēc “Pasaku monētas I. Pieci kaķi”, kuru tirāža bija veseli 10 000 eksemplāri un kura joprojām ir ļoti pieprasīta, un tas cena ir ļoti augsta.

Šogād aprit 100 gadi, kopš 1917.gada pavasarī Rēzeknē notika demokrātiski ievēlēto Latgales latviešu pārstāvju sanāksme, kurā tika nolemts, ka Latgales, Vidzemes un Kurzemes latvieši ir viena tauta un Latgalei jāapvienojas ar pārējiem topošās Latvijas valsts novadiem vienā zemē. Pieminot šo notikumu, Latvijas Banka izlaida sudraba kolekcijas 5 eiro monētu “Latgales kongress”. Latgalei veltīta kolekcijas monēta ir viena no Latvijas Banku plānotajam monētam, kura tiks veltīta Latvijas 100. gadu jubilejai.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu