Maskavas arheologiem Prečistenkas rajonā trāpījies neparasts atradums – Ivana Bargā laika sudraba monētu depozīts, kas bija paslēpts šaha figūrā, raksta Maskavas mērijas portāls.

Izdobtā kaula tornī bija paslēptas desmit 16. gadsimta sudraba monētas. Šaha figūru atrada, mainot dabasgāzes komunikācijas. Maskavas mērijas Kultūras mantojuma departamenta vadītājs Aleksejs Jemeļjanovs pauda, ka deviņas monētas kaltas Maskavas, bet viena – Tveras kaltuvē.

Kaulā grieztā šaha figūra sastāv no trim daļām, kuras savstarpēji savienojamas. Arheologi pieļauj, ka arī citas šī šaha komplekta figūras veidotas kā slēpņi, taču tās nav atrastas. “Ja katrā figūrā būtu bijis monētu depozīts, tā kopējā vērtība sasniegtu 160 kapeikas,” precizēja Jemeļjanovs.

Kaut arī Ivana Bargā laikā sudraba monētas sauca par kapeikām, to faktiskā vērtība bija diezgan ievērojama. Par vienu šādu monētu varēja nopirkt zosi, tātad šaha figūras īpašniekam par tajā paslēptajām monētām būtu sanācis neliels zosu ganāmpulks.

Atrastā figūra tikusi notīrīta un to pārklās ar īpašu aizsargājošu materiālu. Tiek domāts, kuram muzejam torni nodot glabāšanā, taču Jemeļjanovs pieļauj, ka figūra varētu arī papildināt to arheoloģisko priekšmetu kolekciju, kuri jau uzieti programmas “Mana iela” darbības laikā. Šajā infrastruktūras atjaunošanas programmā arhitekti uzgājuši jau vairāk nekā tūkstoš vēsturiskus artefaktus un celtņu atliekas.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu