Jaunāka informācija Latvijas Banku mājas lapā liecina, kā kolekcijas monētu programma 2017. gadam ir papildinātā ar vel vienu monētu – Latviešu Pagaidu nacionālajai padomei veltīta kolekcijas monēta.

Latviešu Pagaidu Nacionālā padome (LPNP), vēlāk Latviešu Nacionālā padome (LNP), bija 1917. gada 29. novembrī Valkā dibināta latviešu partiju politiska organizācija. Savā pirmajā sesijā tā pieņēma deklarāciju par apvienotas un autonomas Latvijas izveidošanu Vidzemes, Kurzemes un Latgales latviešu apriņķos. Pēc 1918. gada janvāra LPNP iestājās par pilnībā neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku un no jūlija izdotajos dokumentos dēvējās par “topošās Latvijas augstāko valsts iestādi”. Tā darbojās līdz 1918. gada novembrim, kad tika nodibināta Tautas padome un Latvijas valsts. LNP Ārlietu nodaļas vadītāj Zigfrīds Anna Meierovics 1918. gada 23. oktobrī un atkārtoti, rakstiski, 11. novembrī saņēma de facto Latvijas patstāvības un LNP atzīšanu no Lielbritānijas ārlietu ministra Balfūra.

Pēc Latvijas okupācijas un Otrā pasaules kara beigām Vācijā esošie bēgļi un viņu sabiedriskās organizācijas atjaunoja Latviešu Nacionālo Padomi (1948-1951) ar mērķi organizēti iestāties par Latvijas neatkarības atjaunošanu, kas nerealizējās tā laika starptautiskās politiskās situācijas dēļ.

Līdz šim bija zināms, kā 2017. gadā tiks izlaistas sešas Latvijas Banku kolekcijas monētas. Papildināta Latvijas Banku kolekcijas un piemiņas monētu programma izskatās šādi:

Kolekcijas monētu programma 2017. gadam

Latvijas 2 eiro piemiņas monētas 2017. gada

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu