Nedēļas laikā vairāk nekā 11 000 tūkstoši cilvēku no visas Eiropas nobalsojuši par sev tīkamāko Baltijas valstu kopīgās monētas dizainu. Triju Baltijas valstu iedzīvotāji izceļas ar vislielāko balsojumu skaitu.

Visvairāk balsu saņemts no Igaunijas, kurai seko Latvija un Lietuva. Par Baltijas monētas dizainu nobalsojuši ne tikai Baltijas valstu iedzīvotāji, bet arī tie, kuri dzīvo citās Eiropas valstīs.

Atgādinām, ka balsis tiks ieskaitītas un pieņemtas arī balvu (Baltijas valstu kopīgās monētas eksemplāram no katras valsts) izlozei tikai pēc tam, kad balsotājs pēc interneta vietnē veiktās izvēles, to būs apstiprinājis atverot e-pastā saņemtu apstiprināšanas saiti. Balsošana notiek līdz 5. aprīļa pusnaktij.

Balsotāji būs tie, kuri noteiks šo triju valstu simtgadei veltītās 2 eiro piemiņas monētas dizainu. Visā plašajā pasaulē mītošajiem latviešiem, latviešiem un igauņiem, kā arī Baltijas valstu draugiem savas izvēles veikšanai atlikusi vēl nedēļa.

Nobalsot var šeit – www.baltijasmoneta.eu

Latvijas Banka ir aktīvi iesaistījusies Latvijas valsts 100 gadu jubilejas svinībās. Pasākumu programma veidota, paredzot svētku un paliekošu vērtību radīšanā iesaistīt visu sabiedrību, ikvienu cilvēku un iestādi.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit