Aptauja: Latvijas gada monēta 2016

0
247
Latvijas gada monēta 2016
Oficiālā “Latvijas gada monēta 2016” aptauja sāksies tikai aprīlī, bet mēs jau tagad varam apkopot informāciju par pagājušo gada izlaistam Latvijas Banku kolekcijas eiro monētām un uztaisīt savu aptauju.
2016. gadā Latvijas Banka izlaida septiņas kolekcijas monētas, tajā skaitā vienu zelta un vienu caurspīdīgu inovatīva dizaina monētu. Bet lielākoties pagājušo gadu mēs atcerēsimies monētas “Nacionālais uzņēmējs dēļ. Šo monētu apvija neiedomājamas mahinācijas un spekulācijas, par kuram jūs vairāk varat uzzināt ŠEIT, un kuru dēļ es vairs nevēlos krāt un ieguldīt naudu Latvijas Banku monētas. Joprojām nav zināms, kas galu gala notika ar monētu “Nacionālais uzņēmējs” un kur beigas palika lielāka daļa no monētām
No pagājušā gada izlaistam kolekcijas monētām Latvijas Banku kasēs joprojām ir pieejamas divas monētas – sudraba monēta “Jānis Rozentāls” un zelta kolekcijās monēta “Zelta saktas. Ripsakta”. Vel divām monētām – “Zeme” un “Ziemassvētku kaujas” – šogad tiks izlaista otra tirāžas daļa. Savukārt pārejas trīs monētas “Nacionālais uzņēmējs”“Pasaku monēta II. Eža kažociņš” un “Baltars. Porcelāns” vairs nav pieejamas, bet tas var viegli un nedārgi atrast otrreizējā tirgu. 

Bet tagad lūdzu piedalīties aptauja un izvelēties “Latvijas gada monētu 2016”: ​​

Šogād Latvijas Banka plāno izlaist sešas kolekcijas un divas 2 eiro piemiņas monētas:
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

Sākot no 1.jūlija, Latvijas Banka īpašās monētas varētu pārdot internetā, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Pilno interviju var noklausīties lsm.lv portālā.

“Ņemot vērā ažiotāžu, kāda ir ap LB monētām, mēs esam nolēmuši līdz 1.jūlijam ne tikai likvidēt mākslīgo rindu, bet arī ieviest īstu “online” tirdzniecību, kurā jūs varat ieiet un uzreiz nopirkt monētu. Es ceru, ka mums izdosies īstenot šo projektu,” viņš pauda.

Tādējādi banka ar tirdzniecību tiešsaistē cer atrisināt situāciju, ka cilvēki piesakās uz monētu, taču nepaņem to, tādējādi liedzot arī citiem iespēju to iegūt. Tāpat monētu iegāde internetā varētu mazināt lielo uzpircēju tās iespējas iegādāties lielos apjomos.

 


 

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu