Iespējams jūs pamanījāt, kā tieši Latvijas Bankas eiro monētu BU komplekts ar 2 eiro piemiņas monētu “Latvijas brūna” maksa ievērojami vairāk nekā citi šāda veida Latvijas eiro monētu komplekti. Sludinājumos komplekts maksa un to gatavi pirkt par 60+ EUR. Patiesība to var viegli pārdod ebay.com par 90 EUR+. Kopmpleka sākumcena Latvijas Banka bija 25.00 EUR, kas ir ieverojami vairāk neka iepriekšejiemdiviem kompektiem ar 2 eiro “Stārķis” un “Latvijas Prezidentūra ES Padomē” (attiecīgi 19.00 un 18.00 EUR).

Iemesls nav 2 eiro ar gotiņu, bet parejas 8 eiro monētas ar 2016. gada datējumu. Atšķirība no iepriekšējiem gadiem, 2016. gadā bija izlaistas tikai 5000 monētas no 2 eiro līdz 1 centam ar 2016. gada datējumu un tikai BU komplektu ietvaros (izņemot 10 milj. parastas 1 eiro monētas, kuras papildus tika kaltas ar 2016.g. datējumu). Sk. grafiku zemāk:
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

latvijas eiro monētu tirāža

​Galvenais iemesls ir kā daudzi cilvēki Eiropā krāj eiro monētas ne tikai pēc nomināla vai valsts, bet arī pēc datējumiem. Tieši tādēļ kolekcionāri pērk un izņem monētas no BU komplektiem. 5 000 monētas visai Eiropai nav daudz. Tieši tādēļ šo komplektu šobrīd ir tik grūti atrast.

Latvijas Bankas eiro monētu komplekti “Latvijas monētas” tika izlaisti 2014., 2015. un 2016. gadā. Pirmais un pēdējais jau ir izpārdoti un Latvijas Banku kasēs ir pieejami tikai 2015. gada komplekti. Pagaidam vel nav zināms vai šogād Latvijas Banka izlaidīs šāda veida komplektu.

Līdz eiro ieviešanai Latvijas Banka laida vairākus apgrozības monētu komplektus ar latu un santīmu monētam, ar kuriem jūs varat iepazīties ŠEIT.

 


 

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu