Sākot no 1.jūlija, Latvijas Banka īpašās monētas varētu pārdot internetā, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Pilno interviju var noklausīties lsm.lv portālā.

“Ņemot vērā ažiotāžu, kāda ir ap LB monētām, mēs esam nolēmuši līdz 1.jūlijam ne tikai likvidēt mākslīgo rindu, bet arī ieviest īstu “online” tirdzniecību, kurā jūs varat ieiet un uzreiz nopirkt monētu. Es ceru, ka mums izdosies īstenot šo projektu,” viņš pauda.

Tādējādi banka ar tirdzniecību tiešsaistē cer atrisināt situāciju, ka cilvēki piesakās uz monētu, taču nepaņem to, tādējādi liedzot arī citiem iespēju to iegūt. Tāpat monētu iegāde internetā varētu mazināt lielo uzpircēju tās iespējas iegādāties lielos apjomos.

Banka portālam lsm.lv uzsver, ka cilvēki varēs monētas iegādāties monētu vietnē, aizstājot rezervēšanu ar vēlāku izpirkšanu. Tā cer, ka monētas pirks vairākos kanālos – bankas kasēs Rīgā un Liepājā, iespēju rezervēt monētas internetā ar vēlāku to izpirkšanu, kā arī Latvijas un ārvalstu numismātikas produktu tirgotāju starpniecību.

Banka skaidro, ka šāda sistēma izveidota, lai monētas varētu iegādāties tie, kas nedzīvo Rīgā, Liepājā vai to tuvumā, kā arī atzīst, ka nākotnē monētas pārdos internetā.

 


 

Avots: lsm.lv

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu