2018. gada Igaunija, Latvija un Lietuva svinēs 100 gadu jubileju kopš šo valsts neatkarību pasludināšanas 1918. gadā. Atzīmējot šo datumu iecerēta arī pirmā naudas zīme ar kopēju Baltijas valstu dizainu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas centrālā banka jubilejas gadā izdos 2 eiro piemiņas monētu, veltītu šo triju valstu izveidei pirms 100 gadiem.
Iecere ir tādā, kā katra Baltijas valsts rīko konkursu māksliniekiem kurā tiem būs iespēja piedāvāt savu kopīga dizaina 2 eiro piemiņas monētu variantu. Bet izvēle par kopēja dizaina monētu notiks internētā, kur Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem būs iespēja nobalsot un izvēlēties vispatīkamāko variantu. Tādā veida galējo lēmumu par monētas dizainu pieņems Baltijas valsts iedzīvotāji, nevis šo valsts centrālas bankas.
Iesaistoties Latvijas rotāšanā un dāvanu mūsu valstij veidošanā, Latvijas Banka kopā ar Latvijas māksliniekiem radīs vairākus veltījumus monētu mākslā, no kuriem īpaši centrālā banka izceļ divas programmas – trīs zelta kolekcijas monētas monētu sērijā “Zelta saktas” un četras Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītas divu eiro piemiņas monētas, kas iznāks līdz 2018.gadam.

latvija 2 eiro monēta virzeme, kurzeme, latgale, zemgale

Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītas 2 eiro piemiņas monētu skices.

Centrālā banka aizpagajušaja nedēļā iepazīstināja ar pirmajām divām šo programmu monētām – zelta kolekcijas monētu “Latvijas saktas. Ripsakta” un 2 eiro piemiņas monētu “Vidzeme”. Īpaša ir iecere iesaistīt bērnus valsts jubilejas naudas zīmes tapšanā – nākamnedēļ Latvijas Banka izziņos bērnu zīmējumu konkursu “Mana Latvija”, kas veiksmes gadījumā nesīs 2018.gadā izlaižamas monētas dizaina risinājumu.

​Kopumā Latvijas valsts simtgades programmā plānotas septiņas kolekcijas monētas, tostarp nākamā gada maijā tiks izdota Latgales latviešu kongresam veltīta monēta. Plānots izdot arī kolekcijas monētu ar visiem Latvijas kultūrvēsturisko novadu ģerboņiem, bet 2018.gadā tiks izlaista Likteņdārzam veltīta sudraba kolekcijas monēta.

 


 

Avots: bank.lv

Picture

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu