Apgrozībā nonākot jaunai monētai, Latvijas Bankas kasēs no rīta bija vērojama lielāka rosība nekā ikdienā, informē centrālās bankas pārstāvis Jānis Silakalns.

Verot vaļā Latvijas Bankas kases, bija nelielas – vairāku desmitu cilvēku – rindas (pirmie interesenti kasēs tika ielaisti plkst.7, bet apmaiņa/tirdzniecība uzsākta – plkst.8), bet pašlaik Vidzemes monētu apmainīt un BU kvalitātes monētas īpašajā suvenīriesaiņojumā iegādāties var gandrīz bez gaidīšanas rindā.

​Monētas apmaiņai/suvenīrkomplektu iegādei limiti nav noteikti. Cilvēki aktīvi izmanto iespēju rezervēt monētas Latvijas Bankas monētu rezervēšanas sistēmā, un visi rezervēšanai piedāvātie BU suvenīriesaiņojumi ir norezervēti un šī produkta iegādei jānāk uz LB kasēm. Savukārt monētas apmaiņai rezervēšanas sistēmā vēl ir pieejamas.

Rezervēšanai bija pieejams 1 000 piemiņas monētu Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā, kā arī 2 000 monētu rullīšu jeb 50 000 piemiņas monētu ar Vidzemes ģerboņa attēlu.

2 eiro piemiņas monētas Vidzeme tirāža ir viens miljons eksemplāru. Latvijas Bankas pieredze liecina, ka šāda tirāža ir pietiekama, lai monētas apmaiņai pietiktu visiem interesentiem vismaz vairākas nedēļas.

Velētos atzīmēt, kā manuprāt šoreiz Latvijas Bankai izdevies ļoti skaista suvenīriesaiņojuma dizains. Svītrains auduma fons attēlos izskatās brīnišķīgi. Suvenīriesaiņojums nav pārslogots ar attēliem un uzrakstiem. Vienkārši un skaisti. Varu pieņemt kā dzīvē “blisters” izskatās vel labāk. Nebūs brīnums, ja komplekti beigsies tuvāka laika.

2 eiro piemiņas monētas “Vidzeme” suvenīriesaiņojuma tirāža ir 10 000 vienības. Monētas tajā ir BU kvalitāte. ​Cena – 7.30 EUR, pērkot 10+ komplektus cena būs 6.50 EUR.Monēta “Vidzeme” ievadīs valsts simtgadei veltīto piemiņas monētu sēriju. Šajā sērijā tiks izdotas četras piemiņas monētas, kuru nacionālajā pusē tiks atainoti Latvijas kultūrvēsturisko apgabalu – Vidzemes, Kurzemes, Latgales, Zemgales – ģerboņi. 2017.gadā pie iedzīvotājiem nonāks Kurzemei un Latgalei veltītās monētas, bet 2018.gadā tiks izlaista Zemgalei veltītā monēta.

Atgādinu, kā nākamnedēļ, 23. novembrī Latvijas Banka izlaidis sudraba kolekcijas 5 eiro monētu Janis Rozentāls “Princese ar pērtiķi”.

Līdz gada beigām mūs sagaida vel divas kolekcijas monētas – Ziemassvētku kaujām veltīta monēta un inovatīvā monēta “Zeme”. ​


Avots: db.lv, bank.lv

Picture

Reklāma

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu