Latvjas Banku bērnu zīmējumu konkurss “Mana Latvija”

0
219

Latvijas Banka aicina ikvienu bērnu, kurš vēl nav sasniedzis 13 gadu vecumu, piedalīties bērnu zīmējumu konkursā “Mana Latvija”. Tā ir iespēja bērnam kļūt par Latvijas eiro monētas dizaina autoru un tādejādi piedalīties dāvanas veidošanā Latvijai 100 gadu jubilejā.

Konkursa noteikumi, nolikums un cita konkursa dalībniekiem, viņu vecākiem un pedagogiem noderīga informācija tiks publicēta 2016. gada 14. novembrī.

Līdzīgos konkursus Latvijas Banka rīko jau ne pirmo reizi. 2000. gadā pēc Latvijas Bankas aicinājuma vairāk nekā trīs tūkstoši Latvijas bērnu palīdzēja radīt jaunu monētu, kurai vajadzēja parādīt, kā viņi sajūt sevi šajā pasaulē. Tika saņemti aizkustinoši, brīnišķīgi zīmējumi, no kuriem tika izveidota izstāde pirmā Latvijas bērnu foruma ietvaros, un tika arī izkalta Latvijas monēta UNICEF organizētajai programmai. Savukārt 2008. gadā Latvijas Banka visus bērnus aicināja uz sadarbību – piedalīties zīmējumu konkursā “Mana sapņu monēta”, kura rezultāta tika izlaista sudraba kolekcijas monēta “Cūciņa”.

 

Šodien Latvijas Banka iepazīstinās ar iecerēm dalībai valsts 100 gadu jubilejas atzīmēšanā, bet jau ir zināms kā Latvijas jubilejai tiks veltīta trīs zelta monētu sērija “Zelta saktas” (pirma monēta “Ripsakta” ir izlaista šodien) un  Latvijas 2 eiro piemiņas monētas sēriju veltīto Latvijas vēsturiskiem apgabaliem, kurā būs četras monētas – Vidzeme, Kurzeme, Zemgale un Latgale. Pirma 2 eiro piemiņas monēta “Vidzeme” tiks laista apgrozībā nākamnedēļ, 15. novembrī.

 


 

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu