Apskats: Latvijas 2 eiro monēta “Latvijas brūnā”, 2016. gads

0
477

Latvijas 2 euro latvijas brūnā

Vakardien, 19. jūlijā Latvijas Banka laida apgrozībā jauno 2 eiro piemiņas monētu “Latvijas brūnā”, kurā līdzīgi pagajuša gadā izlaistai monētai ar stārķi, atzīmst tēls no Latvijas apgrozības latu monētas.

​Eiro piemiņas monētā “Latvijas brūnā” pārdzimis mākslinieku Gunāra Lūša (grafiskā dizaina autors) un Jāņa Strupuļa (plastiskā veidojuma autors) veidotais govs tēls, kas kā zemes un lauku simbols ilgus gadus rotāja 2 latu apgrozības monētas.

latvijas monētas ar govs attēlu

Latvijas monētas ar govs attēlu: 2 eiro “Latvijas brūnā”, 2016. gads; 2 lati “Gotiņa” 1992. gads; 2 lati “Gotiņa” 1999. gads.
Pirmo reizi “gotiņas” apgrozība nonāca 1992. gadā. Sakot no 1999. gadā šīs monētas tiek pakāpeniski aizstātas ar jauna varianta bimetāla monētām, jo veca varianta monēta kļuva pārāk populāra viltotāju vidū. Bimetala monētas ar gotiņas attēlu tika kaltas tris reizes – 1999., 2003. un 2009. gadā.

Jaunās 2 eiro monētas ar govs attēlu ir kaltas Lietuvas kaltuvē UAB Lietuvos monetų kalykla.
Monētu “Latvijas brūna” iegādāties trīs variantos: parasta, apgrozībai paredzēta monēta, monēta BU kvalitāte suvenīriesaiņojumā un “Latvijas monētas 2016” komplekta ietvarā.

Sāksim ar 2 eiro monētu no rullīšiem. Patiesībā, es esmu vīlies. Kaut monēta ar gotiņu tika kalta tur pat kur 2 eiro ar stārķi, kvalitātes ziņā monēta būtiski atšķiras. Protams es apskatiju tikai dažus monētu rullīšus un iespējams man nepaveicas un trāpijas “sliktas” monētas. Lai saprastu kopējo tēlu. lūdzu rakstie komentaros vai jums ir līdzīga vai tieši preteja situacija.

Kad decembrī es apskatīju 2 eiro monētas ar stārķi, es biju patikami pārsteigts jo monētas rullīšos (UNC) bija ļoti līdzīga BU kvalitates monētam “blisteros” un komplektā “Latvijas monētas 2015”. Šoreiz, UNC 2 eiro piemiņas monēta ar gotīņu atšikiras no BU monētam, kā debesis un zeme.  UNC monētas izskatas… porainas:

 

 

Savukārt monētas suvenīriesaiņojumā un komplektā “Latvijas monētas 2016” ir brīnišķigas. Monētas “Latvijas brūnā” tajos ir spīdošas un mikro skrāpējumi nav redzami ar neapbruņotu aci. Ja velāties skaistu monētu savā kolekcijā – būs japērk “blisteris”.

Komplekts “Latvijas monētas 2016” kvalitātes ziņā ir līdzīgs 2015. gada komplektiem – biezs, matēts kartons ar skaistam un tīram monētam.

Latvijas monētas 2016 ar gotiņu

Monētu komplekts “Latvijas monētas 2016” ar 2 eiro piemiņas monētu “Latvijas brūnā” un astoņam aprozības monētam ar 2016.g. datējumu. BU kvalitāte.

 

 

Vakardien cilvēki pamanīja, kā LETA.lv forogrāfijās monētu komplektā ir monētas ar 2014.g. datējumu. Latvijas Banka pateica kā tas ir tikai demo komplekti kuri tika piedāvāti pressei un pārdošanā ir komplekti ar aktuālā gada skaitļa monētām:

 


 

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu