19. jūlijā apgrozībā nonāks 2 eiro piemiņas monēta “Latvijas brūna” (“Gotiņa”) un jauns “Latvijas monētas 2016” komplekts.

0
213
19. jūlijā tiks izlaista Latvijas Banku 2 eiro piemiņas monēta “Latvijas brūna”, kurā ir attēlota Latvijas brūnā govs, kas ir viens no Latvijas piensaimniecības simboliem gan folklorā, gan dzīvē. Kopēja tirāža: 1 010 000 monētas.

Pirmie monētu komplektu attēli, kuri ir redzami šajā ziņā, ir paņēmti antik-war.lv forumā.

​2 euro piemiņas monētas dizainparaugā attēlota gotiņa jau bija atspoguļota Latvijas 2 latu monētās. Pirmo reizi “gotiņas” apgrozība nonāca 1992. gadā. Sakot no 1999. gadā šīs monētas tiek pakāpeniski aizstātas ar jauna varianta bimetāla monētām, jo veca varianta monēta kļuva pārāk populāra viltotāju vidū. Bimetala monētas ar gotiņas attēlu tika kaltas tris reizes – 1999., 2003. un 2009. gadā.

Jauna Latvijas Banku monēta būs pieejama trīs variantos. Kā vienmēr parasto, apgrozībai paredzeto monētu (UNC kvalitāte), būs iespējams mainīt LB kasēs 1:1. Savukārt BU kvalitātes “gotiņa” kartona suvenīriesaiņojumā “blister” izmaksas 7.30 EUR (vair.tirdz. cena – 6.50 EUR).

Latvijas 2 eiro monēta ar gotiņu tiks iekļauta arī “Latvijas monētas 2016” komplektā, kurš arī tiks izlaists 19. jūlijā. Visas monētas ir Brilliant Uncirculated (BU) kvalitāte. Šoreiz komplektu tirāža samazinājas un tiks izlaisti tikai 5 000 komplekti. Ieprieķšejos gados (2014. un 2015. g.) līdzīgo koplektu tirāža bija 10 000, 15 000 un 30 000. “Latvijas monētas 2016” komplektu cena būs 25.00 EUR, kas ir daudz vairāk nekā iepriekšejā gadā, kad komplekti maksāja 18.00 un 19.00 EUR.

​Par monētu iegādāšanas un maiņas limitiem kļūs zināms tuvāk monētu izlaišanas datumam.

Latvijas brūnā jeb Latvijas brūnā govs ir viena no liellopu (Bos primigenius taurus) piena – gaļas šķirnēm, kas izveidota Latvijā, tās saīsinātais apzīmējums ir LB. Šķirne ir ražīga, izturīga, samērā pieticīga. Tā spēj ražot pietiekoši daudz piena ar augstu olbaltumvielu un tauku saturu tajā, izmantojot lēto zāles lopbarību ar nelielām spēkbarības devām.

Latvijas brūnā piena ražošanā Latvijā ir slaucamo govju pamatšķirne. Tā tiek audzēta visā Latvijā un pēc pārraudzības datiem to skaits ir ap 75% no kopskaita. Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības ciltsdarba programmā paredzēts Latvijas brūno šķirni attīstīt tikai kā piena šķirni.

Šogād Latvijas Banka plāno izlaist vel vienu 2 eiro piemiņas monētu “Vidzeme”, kura būs pirma monēta sērijā veltīta Latvijas novadiem.

Vairāk par Latvijas Banku 2 eiro piemiņas monētam lasie ŠEIT.


Avots: bank.lv, antik-war.lv
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu