Pirmdien, 20.jūnijā, Latvijas Bankas kasēs sāks pārdot kolekcijas monētas “Eža kažociņš” otro tirāžas daļu (aptuveni 5000 monētas).

Monētu rezervēšana vēlākai izpirkšanai Latvijas Bankas monētu vietnē https://rezervetmonetu.bank.lv/ tiks uzsākta piektdien, 17.jūnijā plkst. 10.00. Rezervācijai, kas galvenokārt domāta reģionos dzīvojošajiem cilvēkiem un dod iespēju izpirkt monētu vēlāk, sev izdevīgā laikā, tiks piedāvātas 700 monētas. Rezervētās monētas varēs izpirkt no 29. jūnija līdz 28. jūlijam.

​Jau ziņots, ka pasaku monētas “Eža kažociņš” pirmā tirāžas daļa tirdzniecībā nonāca 19. aprīlī, izraisot lielu pircēju interesi. Monētas pirmā tirāža Latvijas Bankas kasēs tika izpirkta un rezervēta vēlākai iegādei dažu stundu laikā.

Monēta “Eža kažociņš” ir otrā kolekcijas monēta latviešu pasakām veltītu monētu sērijā. Pirmā šīs kolekcijas monēta bija veltīta pasakai par pieciem kaķiem un tika izlaista pērn. Arī šī monēta izpelnījās lielu pircēju interesi un Latvijas Bankas kasēs tika izpārdota.

Monētas “Pasaku monēta II. Eža kažociņš” grafisko dizainu veidojusi Gundega Muzikante, kurai šī ir debija monētu mākslā. Monētas ģipša modeli veidojusi Ligita Franckeviča.

Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 39 eiro.

Īpašā – ovālā – formā kaltā monēta izgatavota Lietuvas kaltuvē UAB “Lietuvos monetų kalykla”. Monētas priekšpusē redzama princese ar ezīti priekšautā, bet monētas aizmugurē – cūku ganāmpulks ar ezīti priekšgalā, kā arī etnogrāfiskas ēkas stūris.
Monētas maksimālā tirāža – 10 000 eksemplāru.


Avots: bank.lv
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu