Papildus Latvijas 2 eiro piemiņas monētai veltītai Latgalei, Latvijas Banka plano izlaist arī kolekcijas eiro monētu veltīto šim kultūrvēsturiskam novadam. Kas var nozīmet, kā nākotnā mēs redzēsim eiro kolekcijas monētas veltītas arī Vidzemei, Zemgalei un Kurzemei. Manuprāt tas ir par daudz vienlaikus izlaist tik daudz viena temata monētas, bet iespējams tas viss ir saistīts ar topošo Latvijas simtgades jubileju.

Tas nau atklats konkurs. Intervija ar LV portālu Laiminis Šēnbergs stāsta: “Tagad lielākoties rīkojam slēgtus konkursus, kuros piedalīties uzaicinām konkrētus – četrus, piecus, sešus – māksliniekus, kuri, mūsuprāt, šķiet šai tēmai piemērotāki”. Tieši tādēļ līgumu par Latgalei veltītas euro kolekcijas monētas dizaina izstrādi ir noslēgts ar sešiem māksliniekiem: Aigars Bikše, Matīss Kalniņš, Gundega Rancāne, Henrihs Vorkals, Jānis Borgs un Norberts Kudiņš.

Katram pretendentam, kurš izpildīs konkursa prasības (vismaz divi grafiskā risinājuma priekšlikumi gan aversam, gan reversam), paredzēta autoratlīdzība 850,00 EUR (bez PVN) apmērā par monētu dizaina priekšlikumu izstrādi. Latvijas Banka slēgs papildu līgumu ar konkursa uzvarētāju par monētas aversa un reversa dizaina pilnīgu izstrādi un sagatavošanu formas veidošanai. Paredzēta autoratlīdzība 1 850 euro apjomā par katru monētas pusi. Iepirkumam paredzētās līgumcenas kopā – 8 800 EUR (bez PVN).

Iepriekš Latvijas Banka jau bija laidusi klajā sudraba jubilejas latu monētas, kas veltītas Latvijas vēsturiskiem novadiem. Programmā “Latvija. Laikmetu grieži un laikmetu vērtības” sērijā “Laiks” tika veltītas monētas Latgalei, Kurzemei un Vidzemei:
Sērijā

Latu jubilejas monētu sērijā “Laiks” tika veltītas monētas Latgalei, Kurzemei un Vidzemei.
Iespējams Latgalei veltīta kolekcijas eiro monēta ir paredzēta izlaišanai 2017. gadā. Pagaidam ir zināms vel par dažam monētam kuras plānotam nākamgad:

– Eduarda Veidenbauma daiļradei veltīta kolekcijas monēta.
– Latvijas simskgadei veltītko zelta kolekcijs monētu “Zelta sakta II”
Pasaku monēta III

Ar 2016. gada plānotajam kolekcijas eiro monētam jus varat iepazīties ŠEIT.


Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu