“Pamatojoties uz Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņu likuma 7.pantu un Valsts heraldikas komisijas 2016.gada 18.marta sēdē lemto (protokola Nr.12.2-3 2.punkts), atļauju Latvijas Bankai lietot Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņu likuma 2., 3., 4. un 5.pantā noteiktos Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņus četru īpašu 2 euro piemiņas monētu dizainā.”

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ministru prezidents Māris Kučinskis

2 euro monēta vidzeme

Viena no skicem: 2 eiro piemiņas monēta “Vidzeme”.
Latvijas Banka plāno 2 eiro piemiņas monētu sēriju veltīto Latvijas reģioniem – Vidzemei, Kurzemei, Laatgalei un Zemgalei. Monētu dizainu izstrāda Laimonis Šēnbergs.

Pirmo monētu, veltīto Vidzemei planots izlaist šogād. Internēta jau paradijas viena no monētu skicem, kura, kā savulaik aptirināja Latvijas Banka, nav galējais variants.

​No jaunas ziņas ir saprotams, kā 2 eiro piemiņas monētas tiks attēloti ģerboni. Bet es ceru, kā monētā netiks attēloti tikai ģerboni un monētu dizainā tiks attēlots kaut kas papildus.

Iepriekš Latvijas Banka jau bija laidusi klajā sudraba jubilejas latu monētas, kas veltītas Latvijas vēsturiskiem novadiem. Programmā “Latvija. Laikmetu grieži un laikmetu vērtības” sērijā “Laiks” tika veltītas monētas Latgalei, Kurzemei un Vidzemei:

Laikmetu grieži un laikmetu vērtības

Sērijā “Laiks” tika veltītas monētas Latgalei, Kurzemei un Vidzemei.

Avots: vestnesis.lv

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit