Latvijas apgrozības eiro monētu kompleta ar 2 eiro piemiņas monētu “Latvijas brūna” (govs) BU kvalitāte tirāža būs 5 000 komplekti.

0
191

Latvijas Banka izsludināja konkursu par Brilliant Uncirculated (BU) kvalitātes Latvijas euro apgrozības monētu izgatavošanu, iesaiņošanu komplektos un piegādi. No nolikumā pieejamas informācijas kļuva zināms, kā kompletā kopā ar astoņam apgrozības eiro monētam ar 2016. gada datējumu būs arī 2 eiro piemiņas monēta “Latvijas brūna” (gotiņa). Visas monētas būs BU kvalitāte. Komplektu tirāža ir 5 000 eksemplāri kartonu iesaiņojumā. Komplekts tiks izlaists jūnijā.

Līdz šim Latvijas Banka izlaida jau vairākus šada veida latu un eiro monētu komlektus. Pēc eiro ieviešanas 2014. gadā, tika izlaisti trīs “Latvijas monētas” komlekti, kuru tirāža svārstījas no 10 000 līdz 30 000 komplektiem.

Latvijas brūnā jeb Latvijas brūnā govs ir viena no liellopu (Bos primigenius taurus) piena – gaļas šķirnēm, kas izveidota Latvijā, tās saīsinātais apzīmējums ir LB. Šķirne ir ražīga, izturīga, samērā pieticīga. Tā spēj ražot pietiekoši daudz piena ar augstu olbaltumvielu un tauku saturu tajā, izmantojot lēto zāles lopbarību ar nelielām spēkbarības devām.

Latvijas brūnā piena ražošanā Latvijā ir slaucamo govju pamatšķirne. Tā tiek audzēta visā Latvijā un pēc pārraudzības datiem to skaits ir ap 75% no kopskaita. Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības ciltsdarba programmā paredzēts Latvijas brūno šķirni attīstīt tikai kā piena šķirni.


Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu