Latvijas Banku 2 eiro piemiņas monēta ar gotiņu tiks izlaista jūnijā.

0
208
Latvijas Banka jūnijā plāno laist apgrozībā divu eiro piemiņas monētu ar govs attēlu, teikts paziņojumā Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Paziņojumā sacīts, ka piemiņas monētas tematika ir Latvijas lauksaimniecības nozare – monētas dizainparaugā ir attēlota Latvijas brūnā govs, kas ir viens no Latvijas piensaimniecības simboliem gan folklorā, gan dzīvē.
Monētas tirāža plānota 1,01 miljons.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijā pirmā īpašā dizaina divu eiro piemiņas monēta, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā 2014.gadā, veltīta Rīgai – uz monētas attēlota Vecrīgas panorāma. 2015.gada februārī Latvijas Banka laida apgrozībā otro divu eiro piemiņas monētu, kas veltīta Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē, bet gada nogalē Latvijas Banka izlaida eiro zonas valstu kopīgo divu eiro piemiņas monētu “ES karogam 30” un piemiņas monētu ar stārķa attēlu.

Tāpat ziņots, ka Latvijas Banka plāno izlaist arī divu eiro piemiņas monētu sēriju, kas veltīta Latvijas novadiem. Minētās sērijas ietvaros taps kopumā piecas divu eiro piemiņas monētas, tostarp plānots izlaist piemiņas monētas, kas veltītas Vidzemei, Kurzemei, Latgalei, Zemgalei un Latvijas novadiem.

Katru gadu ikviena eiro zonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu kādas kopējas ES valstu tēmas ietvaros. Piemiņas monētām ir tādas pašas iezīmes kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku uz tām attēlots piemiņas motīvs.

Avots: focus.lv
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu