Tukuma mākslas muzejā tiek atklāta izstāde “Ak, svētā Lestene!”

0
204
Tukuma mākslas muzejā tiek atklāta izstāde “Ak, svētā Lestene!”. Tajā aplūkojamas arī Latvijas Banku zelta un sudraba monētas, kas veltītas Lestenes baznīcas altārim (zelta jubilejas 1 lats “Ak, svēta Letene!”) un Kurzemes barokam kopumā (sudraba ar apzeltītām detaļām kolekcijas 5 eiro monēta “Kurzemes baroks”). Abas monētas iespējams iegādāties arī kopēja komplekta “Kurzemes baroks”.

Monēta “Kurzemes baroks” tautas balsojumā, kurā pidalījas gandrīz 17000 cilvēku, kļuvā par “Latvijas gada monētu 2014”.

Izstādes „Ak, svētā Lestene!” kodolu veido Lestenes baznīcas iekārtas liktenis un cilvēki notikumos ap to.

​Lestenes baznīca un tās izcilā baroka kokgriezumu iekārta 20. gadsimtā daudz piedzīvojusi – kara laiku, ugunsgrēku, padomju varas attieksmi – noliegumu, vienaldzību, nevērību, pakļaušanu bojāejai.

Lestenes baznīca un tās izcilā baroka kokgriezumu iekārta 20. gadsimtā daudz piedzīvojusi – kara laiku, ugunsgrēku, padomju varas attieksmi – noliegumu, vienaldzību, nevērību, pakļaušanu bojāejai.

Izstāde ir stāsts ne vien par Lestenes baznīcas iekārtas likteni un pašreizējo stāvokli, bet arī par cilvēku iesaistīšanos, līdzdarbošanos un atbildību baznīcas iekārtas glābšanā. Par izvēli. Par attieksmi. Par vēlmi darīt iespējami labāko, kas attiecīgajos apstākļos ir iespējams. Stāsts par cilvēkiem, kuri dažādos laikos sajuta nepieciešamību piedalīties šo vērtību saglabāšanā. Par cilvēkiem, kuri nebija un nav vienaldzīgi. Par kopīgo ideju, kuras vārdā, mums visiem līdzdarbojoties, iespējams atdot Lestenes baznīcai tās dārgumu atjaunotā, spožā izskatā.

Izstādes arhitektūra veidota trīs tematiskajos lokos, kuru centrā ir Lestenes baznīcas iekārta, kas kopā ar baznīcas interjera sendienu fotogrāfijām uzbur vīziju par kādreizējo baznīcas iekštelpu bagātību un greznību. To ietver dramatisko notikumu izgaismojums, kuru rezultātā baznīcas iekārta un tās fragmenti vairākkārt mainīja savu atrašanās vietu, tai nolupa krāsa un zeltījums, pazuda detaļas, salūza eņģeļu spārni un ziedu vītnes. Bet visam apkārt stāsti par cilvēkiem un viņu lomu, glābjot kas glābjams, pievēršot sabiedrības uzmanību bojāejošajām mākslas vērtībām, par sapņiem un cerībām, notikumiem un to atbalsīm.

Izstāde Tukuma mākslas muzejā apskatāma no 2016. gada 20. februāra līdz 15. maijam.

Būsiet mīļi gaidīti izstādes atklāšanā 2016. gada 20. februārī plkst. 12:00 Tukuma Mākslas muzejā, Harmonijas ielā 7.

Ziedojumu tālrunis baznīcas atjaunošanai: 90006088 (EUR 1.42)
Ziedojumu konts
Swedbank, HABALV22
Konts: LV16HABA0551030745431

Palīdzēsim atjaunot baznīcu visā tās krāšņumā! 


Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu