Apskats: sudraba kolekcijas 5 eiro monēta “Vērdiņam 500”

0
353

vērdiņam 500 monēta

Šodien tika izlaista Latvijas Banku sudraba kolekcijas 5 euro monēta “Vērdiņam 500”. Monēta tiešam sanaca ļoti līdzīga 2011. gada kaltai sudraba 1 Lats jubilejas monētai “Rīgas naudai 800”.

Slikta apgaismojumā monēta neizskatas īpaši labi un man kaut kā uzreiz nepatika. Paveicas kā šodien bija saulains laiks un izvilkot monētu no kapsulas un apskatot to dienas apgaismojumā, tā uzreiz paradīja savu spožumu un es uz to sacu skatīties jau ar interesi. Saules staros un dažādos leņķos monēta izskatas cītādak. Pameiģiniet paši un redzēsiet.

Monēta nav liela, jo pielīdzināma oriģinālam vērdiņam un ir tikai 28.00 mm diametrā. Kolekcijas monēta ir aptuveni 1.8 mm plāna. Bet ņemot verā monētas nelielu izmēru, tā pavisam neizskatas plāna:

Monēta ir ļoti prasta un līdzīga dizaina kolekcijas monētas, veltītas sēnai naudai, īzlaida vairākas valsts. Redzot 2 eiro monētu ar tautas meitu, jaunu 2 eiro ar stārķi un gaidot nākamo 2 eiro ar gotiņu, man viss liekas vienāds… Man ļoti patīk šie tēli, bet tomēr parak daudz Latvijas Banka izlaiž monētas at tēliem no vecas naudas tik īsa laika periodā.

Jeburā gadījumā, monēta nedaudz iepazīstina ar Livonijas laikā kaltam Latvijas territorijā monētam. Patiesība man par kļuva interesanti uzzināt kaut ko vairāk. Tādēļ, manuprāt, kolekcijas monēta, kaut manā gadījumā, izpildīja savu funkciju – atgādināja par pagatni un iemužināja atsevišku periodu Latvijas vēsturē.

 

 

 


 

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu