Monētu apskats: salīdzinājuma ar iepriekšējam 2 eiro monētasm, kvalitātes ziņā 2 eiro “Stārķis” sanāca ļoti labs.

0
355
Iespējams tādēļ, kā stārķis ir Lietuvas nacionalais putns, viņi tik saudzīgi un ļoti kvalitatīvi kala mūsu jaunu 2 eiro piemiņas monētu “Stārķis”. Man ļoti grūti paradīt fotogrāfijās cik labi sanāca ši monēta. Bet es apgalvoju, kā pat UNC kvalitātes monētas no ruļiem, kuras ir paredzētas apgrozībai ir gandrīz bez skrapējumiem. Es no sākuma neticēju savam acīm, jo pat apskatot monētu ļoti tuvu nav redzami tie mikro-skrāpejumi. Šādas kvalitātes monētas var droši likt iekšā BU kvalitātes suvenīriesaiņojumos. Mūsu iepriekšejas 2 eiro piemiņas monētas BU kvalitāte suvenīriesaiņojumos nestav pat līdzi apgrozībai paredzētai UNC kvalitātes monētai “Stārķis”. Velāk es uztaisīšu salīdzinošo foto ar citam Latvijas 2 eiro piemiņas monētām.

​Man tiešam ir interesanti uzsklausīt arī jūsu viedokļus, jo gribētu zināt vai visa tirāža ir tik laba, vai ne.

Zemāk ir divas lielākas UNC kvalitātes monētu fotogrāfijas. Ceru kā tajās jums būs labi redzama monētu kvalitāte.

 

 

Ja runāt par monētu dizainu, tad tas patiešam ir līdzīgs 1 Latu īpaša dizaina monētai “Stārķis”. Būtiskākā atšķirība – ir ligzda. 2 eiro monētā tā ir daudz detalizētaka( redzami visi zariņi), savukārt latu monētā ligzda bija tāda kā abstrakta.

Līdzīgi 2 eiro piemiņas monētai “Latvijas prezidentūra Eiropas Savinībā”, piemiņas monēta ar stārķi arī ir pieejama trīz variantos (izņemot PROOF komplektu). Parasta, apgrozībai paredzēta monēta, kuru var apmanīt Latvijas Banku kasēs un divos suvenīriesaiņojumos: 10 000 BU kvalitātes monētas “blisterā” (cena – 7.30 EUR) un 10 000 BU kvalitātes monētas kopā ar 8 apgrozības dizaina monētam (BU), ši gada otrā “Latvijas monētas 2015” komplektā (cena – 19.00 EUR).

Monētu iepakojumi ir līdzīgi Latvijas Prezidentūrai veltīto monētu komplektiem. Spīdoša virsma blisteram un matēta “Latvijas monētas 2015” komplektam (komplektam “Latvijas monētas 2014” iepakojumu virsama bija spīdoša).

Tieši man “blisterā” trāpijas ļoti labas kvalitātes monētas. Šoreiz tas, manuprāt, tiešam ir BU kvalitātes monēta uz kuru patikami skatīties.

 

 

“Latvijas monētas 2015” komplekts ar stārķi izskatas apburoši. Šāda veida komplekts (atvetas uz abam pusēm) man patīk daudz labāk nekā “Latvijas monētas 2014” komplekts (atveras kā grāmata, monētas atrodas vidēja lapā). 2 eiro piemiņas monēta ar stārķi, kvalitātes ziņā, komplektā izkatas ļoti labi. Arī parējas monētas neizskatas slikti, bet kopējo tēlu bojā putekļu-duļkaina eiro centu monētu virsma. Līdzīga problema bijā arī iepriekšejo komplektos. Nezinu kādēļ, bet monētas tur vienmēt izkastas netīras.

Pēc dokumentiem kuri bija publiceti ES mājas lapā, monēta it kā veltīta melnajam stārķim. Un visi brīnijas redzot komplektus ar parasto stārķu attēliem. Bet melnais stārķis paslēpies “Latvijas monētas 2015” kompleta iekšpusē:

“Latvijas monētas 2015” ar 2 euro “Stārķis”

 

 

Mans kopējais iespaids ir ļoti labs. Es uzskatu, kā tiešu monētu kvalitātes ziņa, 2 eiro piemiņas monēta “Stārķis”, pagaidam ir bez pārspīlējumiem labāka no Latvijas Banku 2 eiro piemiņas monētam. Ja, dizains atkartojas (nākamgād mūs sagaida vel viens atkartojums), bet tomēr ir tik patikami atkāl redzēt monētā iemiļoto un, burtiska un pārnestā nozīmē, dārgo mūsu sirdim stārķi. Ceru, redzet to ne tikai kolekcijas, bet arī apgrozībā.

 


 

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu