Latvija 2 eiro monēta ES karogam 30 BU

3. novembrī Latvijas Banka laida apgrozība kopēja dizaina 2 eiro piemiņas monētu veltīto Eiropas Savienības karoga 30. gadadienai. Līdzīgi iepriekšejam Latvijas 2 eiro piemiņas monētam, tā tika izlaista divos variantos – 1 000 000 apgrozībai paredzetas monētas un 10 000 BU kvalitātes monētas suvenīriesaiņojumā. Apgrozības monētas mainija 1:1, savukārt monēta suvenīriesaiņojumā LB kasēs maksa 7.30 EUR (pērkot 10 blisterus, vairumtirdzniecības cena ir 6.50 EUR). Monēta tika kalta Vācijā – Staatliche Münzen Baden-Württemberg, tur pat, kur tika kaltas iepriekšejas Latvijas 2 eiro piemiņas monētas (nākamas divas tiks kaltas Lietuvā).

Vakardien, jau ierasta veidā no paša rīta pie Latvijas Bankas veidojas pensionāru un spekulantu rinda, kura pazuda dienas otraja pusē. Šodien monētas joprojām ir pieejamas Latvijas Banku kasēs.

Starp apgrozībai paredzētam monētam es vienmēr ar ceribu meklēju maksimāli ideālas monētas. Šoreiz man pavisam nepaviecas un monētu ruļišos kuri trāpijas man, monētās ir ļoti saskrāpētas (tieši monētai pa vidū). Izdevas atrast tikai dažas monētas, lai uztaisīt fotogrāfijas. Bet jebkurā gadījuma, šādas situācijas gadas un tas nenozīme, kā arī citi ruliši ir tādi paši un tas tomēr ir apgrozībai paredzētas monētas.

Savukārt monētas BU kvalitāte, tieši man, trāpijas ļoti labas. Mazo skrāpejumu daudzums nav būtisks un šoreiz monēta suvenīriesaiņojumā ir labāka kvalitāte nekā tas bija ar iepriekšejam BU Latvijas 2 eiro piemiņas monētam suvenīriesaiņojumā. Tumša mala monētas iekšēja aplī nav tik ļoti redzama, kā tas ir UNC kvalitātes monētam, bet salīdzinājuma ar ES przidentūrai veltīto monētu – tas gandrīz nav redzams. Ir jāsaprot, kā tas nav PROOF kvalitātes monētas, kuras patiešam būtiski atškiras no UN un BU monētam, tādēļ ari nav jāgaida kaut kas patiešam izcila kvalitātē (bet labus variantus atrast ir iespējams).

Diemžēl mans aspats balstas tikai uz 10 monētam suvenīriesaiņojumā un dažiem monētu rulišiem. Būtu labi ja vairāk cilvēku pastāstītu par savam monētam komentāros zemāk.

 

 

 


 

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu