Iedzīvotājiem ir liela interese par Latvijas Bankas šodien apgrozībā laisto 2 eiro piemiņas monētu «Eiropas Savienības karogam 30». Kā raksta tvnet.lv, šorīt neilgi pirms atvēršanas Latvijas Bankas kasēs bija izveidojusies aptuveni 200-250 cilvēku rinda, pirmie interesenti bankas telpās tika ielaisti jau neilgi pēc plkst. 6:30.

Savukārt tie, kuri atnāca neilgi pirms LB kases atveršanas (8:30), stāstā kā rindā, līdz pienāca viņu kārta pēc monētas, bija jāgaida aptuveni 2 – 2.5 stundas.

Kaut kur stundu atpakaļ Latvijas Banka twitterī uzrakstīja: “Jārēķinās ar ~1h ilgu gaidīšanu. Pieredze rāda, ka nākamajās dienās monētu var iegādāties bez lielas gaidīšanas.”

Vakardien jau rakstīju, kā Latvijas Banka ka vienmer pirmajas dienās, ieviesa monētu iegādēs un maiņas limitus: vienām cilvēkām līdz 10 BU monētas suvenīriesaiņojumā un līdz 500 UNC monētas (20 monētu ruļi), bet ja jūs vēlāties mainīt vairāk, tad ir jāpiesakas 3 dienu iepriekš.

2 eiro es karogam 30 (BU)

Monēta suvenīriesaiņojumā. Avots: rns.lv

Noteikti monētas būs pieejamas arī rīt (gan UNC, gan BU), bet ar spekulantu drudzi nevar neko padarit, kamēr Latvijas Bankā nav ieviesta normala monētu rezervāciju sistēma. Šoreiz cilvēki galvenokārt stāv rindā pēc monētas suvenīriesaiņojumā, kaut arī tas tirāža šoreiz ir divreiz lielāka (10 000 BU monētas) nekā iepriekšējam monētām (5 000). Latvijas mērogam tas ir daudz, bet ņemot verā kā tas ir 2 eiro monēta, ir jāreiķinas ar pieprasījumu no ārzemēm

Ja jau šo monētu suvenīriesaiņojumā sāk tirgot numismātikas saloni, bēz īpāši liela uzcenojuma, nedomāju kā monēta tiks izpirkta LB kasēs dienas, vai pat divu dienu laikā.

 

 

 


 

Reklāma, lai atbalstītu mūsu mājas lapu. Paldies!
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu