Šajā gadījuma es runāju par oficiāli krāsotam 2 eiro monētam, kuras izlaž banka, nevis kaut kādās trešās puses uzņēmumi, kuri krāso jau izlaistas monētas. Šādā veidā monētas krāso jau ne pirmo gadu, bet kvalitātes ziņa tie tiešam nav labi – bet maksa dārgi. Bet neskatoties uz kvalitāti, šādās suvenīru monētas kļuva diezgan populāras Eiropā.

​Arī Latvijas 2 eiro monētas saka krāsot uzreiz, kad tiko bija ieveisti eiro. Bet līdzīgi citu valsts krāsotam eiro monētam, kvalitātes ziņa, monētas manuprāt izskatījas briesmigi, jo visas šis monētas krāso vieni un tie paši uzņēmumi.

Bet šobrīd situācija mainijas uz labo pusī, jo krāsotas 2 eiro monētas saka izlaist pašas centralas bankas. Kvalitāte uzlabojas vairakas reizēs un šādās oficiāli krāsotas monētas vairs neizskatas “lētas”. Par to var viegli spriest aplukojot pēdējas Francijas un Niderlandes oficiāli krāsotas 2 eiro pirmiņas monētas:

Francija 2 euro monēta 225th Anniverary of Fête de la Fédération 2015

Francija, oficiāli krāsota 2 eiro piemiņas monēta “225th Anniverary of Fête de la Fédération”, 2015. gads – veltīta pirmai gadadienai (1790. gadā 14. jūlijā) kopš Bastīlijas ieņemšanas un Francijas nācijas vienotībai.
Francija 2 euro monēta Pasaules AIDS diena, 2015, gads

Francija, oficiāli krāsota 2 eiro piemiņas monēta “Pasaules AIDS diena”, 2015. gads.
Nīderlande 2 euro Eiropas Savienības karogs, 2015. gads

Nīderlande, oficiāli krāsotas 2 eiro piemiņas monētu komplekts “Eiropas karoga 30. gadadiena”, 2015. gads.
Kaut gan krāsotas 2 euro monētas man pašam ne īpāši patīk, manuprāt ja jau šāda monētas cilvēkiem patīk, būs labāk ja monētas krasos kvalitatīvak un uzreiz monētu kaltuvēs. Tādēļ, man jums ir šāds jautājums: vai jus vēlētos lai arī Latvijas Banka izlaistu krāsotas 2 eiro piemiņas monētas?
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Iepriekšējais rakstsSpēle “EURO RUN” (“EIRO SKRĒJIENS”)
Nākamais rakstsAksesuāri priekš kopēja dizaina 2 eiro piemiņas monētas “Eiropas Savienības karoga 30. gadadiena”.
Latvijas Banku apgrozības, kolekcijas un 2 eiro piemiņas monētas. Ziņas, raksti un apskati.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit