No Latvijas Bankas iepirkuma līguma “Par grafiskā dizaina izstrādi 2 euro piemiņas monētu ģipša modeļu veidošanai”, kļūva zināms, kā ir noslegts līgums ar Laimoni Šēnbergu par PIECU ​2 eiro piemiņas monētu grafisko dizaina sagatavošanu.

Četras no šim monētam tiks veltītas Latvijas reģioniem – Vidzemei, Kurzemei, Latgalei un Zemgalei. Savukārt piekta monēta tiks veltīta Latvijas novādiem.
Monētas tiks izstrādātas šādā secībā:
1. daļa – Vidzemei un Kurzemei veltītu 2 euro piemiņas monētu valsts puses pilnīgu grafisko dizainu (grafisko risinājumu) izstrāde ģipša modeļu veidošanai. Jābūt izpildītam līdz 2015. gada 1. oktobrim.

2. daļa – Latgalei, Zemgalei un Latvijas novadiem veltītu 2 euro piemiņas monētu valsts puses pilnīgu grafisko dizainu (grafisko risinājumu) izstrāde ģipša modeļu veidošanai. Jābūt izpildītam līdz 2016. gada 1. februārim.

Varu pieļaut, kā vienu no šim monētam mēs redzēsīm jau nākāmaja gadā, jo līdz šim jau tika paziņots kā 2016. gada tiks izlaista 2 eiro piemiņas monēta “Gotiņa”. Un tā kā gada laikā var izlaist līdz divam 2 eiro piemiņas monētam, atlik vieta vel vienai monētai.

Latvijas Banka jau iepriekš laidusi klajā monētas, kas veltītas Latvijas novadiem. Programmā “Latvija. Laikmetu grieži un laikmetu vērtības” sērijā “Laiks” tika veltītas monētas Latgalei, Kurzemei un Vidzemei. 


Neaizmirstiet, kā šogād vel ir gaidams veselas divas Latvijas 2 eiro piemiņas monētas:
1) Latvijas 2 eiro pimeiņas monēta “Stārķis” kurā tiks izlaista veselos trijos variantos! (kaut kur oktobrī)
2) Kopēja izlaiduma 2 eiro piemiņas monēta “ES karoga 30. gadadiena”, Latvijas variants. (novembrī)


Reklāma lai atbalstītu mūsu mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit