Apskats: Latvijas sudraba kolekcijas 5 eiro monēta “Rainis un Aspazija”, 2015. gads.

0
266

5 euro Rainis un Aspazija

Otrdien apgrozībā tika izlaista Latvijas Bankas sudraba kolekcijas 5 eiro monēta veltīta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai. No paša rīta pie LB kasēm uz kadu laiku bija izveidojusies rinda, bet tā un tā monēta netika izpārdota. Dienas otraja pusē monētu varēja iegadāties jau bez rindas.

Kaut monēta, manuprāt, ir skaista un interesanta, tas tirāža (7 000 monētas), augsta cena (59.00 EUR) un tikai vietējiem tuvs šis monētu temats, neļava spekulantiem riskiet un izpirkt ļoti daudz.

 

Runajot par pašu monētu ir jāatzime, kā salidzinājuma ar iepriekšejam Latvijas kolekcijas eiro monētam (svars: 22 g., izm: 35 mm), “Rainis un Aspazija” ir lielāka – gan pēc svara (31.47 g.), gan pēc izmēra (38.61 mm). Monētai ir tads pats izmērs kads bija, piemēram Latvijas Bankas jubilejas latu monētu sērijām “Hanzas pilsētas” un “Rīgai – 800”. Pat neturot rokas mazāka izmēra  LB kolekcijas eiro monētas. var just monētu svaru un tas lielāku diametru. 

Latvijas Bankas 5 eiro Rainis un Aspazija

Izmēru salīdzinājums. Monēta “Ainažu jūrskola” un “Rainis un Aspazija”.

Man vienmēr patika lielāka izmēra kolekcija monētas, tādēļ es esmu īpaši priecigs par Latvijas Bankas monētu dizaina izveli. Šogād šāds pat izmērs būs arī vel vienai LB kolekcijas monētai – “Pasaku monētai I”.

Izņēmot izmēru, monētai ir vel interesantaka īpašība – tas, ļoti līdzīgi sudraba jubilejas 1 Lats “Rīgas Tehniska Universitāte” monētai, sastav no no divām atsevišķām detaļām, kurās veido apli.

Katra no šim divam daļām ir atsevišķi veltīta Rainim un Aspazijai. Raiņa daļa ir mateta, bet Aspazijas – spoguļaina kvalitāte, un ir rotāta ar sarkanām puķēm.

 

 

Monēta “Rainis un Aspazija” tika kalta Lietuvā un šoreiz es monētā nevarēju atrast trūkumus. Ņēmot verā monētas dizainu, viss ir izpildīts kvalitatīvi. Kaut gan, mans viedoklis veidojas apskatot tikai dažas monētas un tādēļ tas var būt arī nevisai precīzs.

 


 

Nākāma Latvijas Bankas kolekcijas monēta tiks veltīta Emīla Dārziņa daiļŗadei un tiks izlaista oktobra sākumā. No kolekcijas monētam šogād vel ir gaidama “Pasaku monēta I” un “Vērdiņa 500 gadu jubilejai veltīta monēta. 

Neaizmirsīsim arī par 2 eiro piemiņas monētam. Oktobrī tiks izlaista 2 eiro piemiņas monēta “Stārķis” trijos variantos (apgrozībai paredzēta monēta, suvenīriesaiņojumā un apgrozības monēt komplektā), kā arī novembrī mūs gaidis kopēja izlaiduma 2 eiro piemiņas monēta veltīta “ES karoga 30. gadadienai”.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu