Aptuveni 100 000 cilvēku no visas eirozonas balsojumā par Eiropas Savienības (ES) karoga jubilejai veltīto kopēja izlaiduma 2 eiro piemiņas monētu izraudzījušies Grieķijas Bankas izstrādāto dizaina monētu, liecina Eiropas Komisijas (EK) paziņojums.

Šī gada 29.jūnijā aprit 30 gadu, kopš ES līderi apstiprināja Eiropas karogu par oficiālu ES simbolu. Tam par godu eirozonas 19 valstis nolēma izlaist vienotu piemiņas monētu divu eiro vērtībā, kuras dizainu izvēlētos sabiedrība. Dizainu, kurš atzīts par labāko, veidojis Georgs Stamatopuls no Grieķijas Bankas. Viņa izstrādātais monētas dizains saņēmis aptuveni 30% no visām balsīm speciālā EK izstrādātā vietnē.

“Reizi vairākos gados mēs izlaižam vienotu eiro piemiņas monētu par godu svarīgiem ES vēstures notikumiem. Šogad atzīmējam 30.gadadienu, kopš Eiropas karogs tika pieņemts par oficiālu ES simbolu. Man ir patiess prieks par labāko dizainu, ko izstrādājusi Grieķijas Banka un izvēlējušies desmitiem tūkstošu eiropiešu,” sacīja par eiro un sociālo dialogu atbildīgais Eiropas komisārs Valdis Dombrovskis (V).
Savukārt monētas dizaina autors Stamatopuls norādīja, ka monētā redzamais karogs ir simbols, kas vieno tautas un kultūras, kurām ir kopīgs nākotnes redzējums un ideāli, labākai kopīgai nākotnei.

“Dizainā redzamas divpadsmit zvaigznes, kuras pārvēršas cilvēku figūrās, kas ieskauj jaunas Eiropas dzimšanu,” skaidroja Stamatopuls.

Monētu plānots laist apgrozībā no šā gada jūlijā.

Par monētu kalšanu katra eirozonas valsts rūpējas pati. Latvijas Banka izsludinājusi konkursu par šīs piemiņas monētas izgatavošanu, iesaiņošanu un piegādi. Plānots kalt vienu miljonu eksemplāru apgrozības monētu kaluma kvalitātē un 10 000 “Brilliant Uncirculated” kaluma kvalitātē.

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu