Jusu viedokļi pirms Latvijas Bankas oficiālas aptaujas “Latvijas gada monēta 2014”

Pēdējā no šī gada Latvijas Bankas sešām kolekcijas eiro monētam ir jau iznākusi un tagad mums ir iespēja apkopot visas šis monētas un pirms Latvijas Banka uztaisīs savu ikgadējo aptauju “Latvijas gada monēta 2014”, izteikt savu viedokli šeit.

Aptauja “Latvijas gada monēta” ir būtiskākais monētu mākslas gada notikums Latvijā, kas ļauj izcelt mākslinieku ieguldījumu šai mākslas žanrā un noskaidrot, kā sabiedrība vērtē paveikto jubilejas un piemiņas monētu (kopš eiro ieviešanas tās saucam par kolekcijas monētām) jomā, kādas tēmas, mākslinieciskie risinājumi tai šķiet pievilcīgākie.

Kopš 2004. gada, kad Latvijas Banka sāka rīkot šo aptauju, par gada monētām atzītas – “Laika monēta”, “Barons Minhauzens”, “Ciparu monēta”, “Laika monēta II”, “Laimes monēta”, “Ūdens monēta”, “Dzintara monēta”“Miglā asaro logs”“Sudraba pieclatnieks” un “Šūpuļa monēta”.

Savukārt šogād Latvijā ieveišot eiro, tika izdotas jau kolekcijas eiro monētas. Šogād Latvijas Banka izdeva sešas šādās monētas, no kurām jums arī ir jāizvelas jūsuprat visskaistāko un interesantāko monētu. Savu atbildes variantu jūs varat atstāt mūsu aptauja zemāk. Ja būs vēlme atstāt komentāru vai uzrakstīt savu monētu topu, tad droši raksties to komentāru sadaļā lejā. Paldies!

P.S. savu Latvijas Bankas 2014. gada kolekcijas eiro monētu Top es uzrakstīšu viena no nākamajiem bloga ierakstiem. 

Latvijas sudraba kolekcijas 5 eiro monēta monēta veltīta latviešu profesionālās jūrniecības šūpuļim – Latvijas sudraba 5 eiro monēta “Ainažu jūrskolai 150 gadu jubilejā”;
Latvijas sudraba 5 eiro monēta veltīta latviešu rakstnieka, romānista un gleznotāja, Neatkarīgo mākslinieku vienības biedra un priekšsēdētāja Jāņa Jaunsudrabiņa «Baltajai grāmatai»;


Latvijas sudraba 5 eiro monēta veltīta Baltijas ceļa 25. gadu jubilejai
Latvijas sudraba 5 eiro monēta veltīta latviešu laicīgās rakstniecības dibinātājam un “Latviešu valodas vārdnīcas” (Lettisches Lexikon, 1789) autoram, Gothardam Fridriham Stenderam, sauktam arī par Veco Stenderu, 300 gadu jubilejām
Netradicionāla mākslinieciskā, tehniskā vai tematiskā risinājuma monēta. Šogād tā ir sudraba 5 eiro “Gadskārtu monēta”, veltīta latviešu tautas tradīcijām – četrām gadskārtām un tajās veicamajiem darbiem un svinamajiem svētkiem.

Latvijas sudraba 5 eiro monēta veltīta Kurzemes barokam ar apzeltītam detaļam.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu