Apskats Nr 4: “Latvijas Monētas 2015” BU komplekts

0
240
Iepriekšejos apskatos, es diezgan kritiski atsaucos par jauniem Latvijas Bankas numismātikas produktiem (sk. iepriekšejas ziņas). Savukārt šodien gribētu atzmēt, kā ir arī pozitīvas lietas, piemēram “Latvijas Monētas 2015” BU komplekts.

Ja runāt tieši par monētu kvalitāti šajos komplektos, tad protams arī šeit nevis ir labi – lielāka daļa no monētam tiešam nav labak kvalitātes. Par to arī rakstija daži antik-war.lv lietotāji, tieši tādēļ es par to vairs nerakstīšu, bet pieversīšu šoreiz uzmanību, manuprāt. komplekta labākai pusei – tas dizainam.
Man nav viennozimīga viedokļa par jauno Latvijas Nacionālas Bibliotēkas ēku (“Gaismas pils”) un tas šobrīd nav nozīmigi. Svarīgi ir tas, kā bibliotēka ir attēlota koplektu dizainā. Atgadināšu, kā no 2015. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā notiks Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē norises. Tā arī ir Latvijas Prezidentūras otrais simbols (kopā ar Prezidentūtas logotipu), tieši tādēļ tas ir apspoguļots “blisterī” un “Latvijas Monētas 2015” komplektā. Šajā komplektā, kopa ar astoņam Latvijas apgrozības eiro monētam (ar 2015 gadskaitli), ietilps arī otra Latvijas Banka 2 eiro piemiņas monēta “Latvijas Prezidentūra ES Padomē” (tāpat kā PROOF kaluma komplekta).

Saksim laikam ar komplekta iepakojumu – aploksni. Gaišie toņi, kopā ar folijas apdari logotipā padara to greznāku, izceļot šo komplektu salidzinājuma ar citam “Latvijas Monētas” sērijas komplektiem

Pēc manam domām, toņi kurā ir izpildīts pats komplekts (viena no komplekta pusem ir tumša, otra – gaiša) izkatas ļoti labi. Arī tas, kā šis komplekts atveras kā buklets, nevis kā grāmata padara šo komplektu par interesantu: “Gaismas pils” nakts panorama izkatas tiešam brīniškigi. Man ir grūti to visu atspoguļot fotografijās, bet turot šo komplektu rokās ir patiešām patikami.
Nezini ko vel piebilst, ja jums ir kādi komentāri, droši rakstiet tos zemāk. Koplektu tirāža ir 15 000. Salidzinājumam, iepriekšejam 2014. gadā “Latvijas Monētas” komplektu tirāža bija 30 000. Ši komplekta cena ir 18.00 EUR, un tie joprojām ir pieejami Latvijas Bankas kasēs. Cena ir lielāka neka iepriekšejam komplektam tikai tādēļ, kā tajā ir vel vien papildus monēta.

Kaut gan man nepatik kādās tiek atlasītas monētas pēdējiem BU komplektiem, pats kompkets ir ļoti skaists un es noteikti ieteiktu jums to iegādāties, pat ja jūs neplanojat krāt Latvijas monētas.

Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu